Elikkä onko kukaan ottanut vihkisormukset hopeisena? ihastuin niin kovin enkä löydä samanlaista valkokultasena... oisko ihan pöljä ajatus?
Vastaukset 6
- dofjds
Miksi ihmeessä olisi pöljä ajatus?
Sormus kun sormus, pääasia että itseä miellyttää?!
Vai? - ei häpeä
No mulla on vihkisormuksena hopeasormus. Samanlainen olisi ollut saatavilla myös valkokultaisena, mutta törkeän kalliina (design...). Muutenkin itsellä kaikki korut hopeaa, joten sopii siis hyvin tyyliini! Mielestäni siis persoonallinen ratkaisu, josta itse olen saanut kehuja.
- marrasmorsian -06
Minulla on niin kihla- kuin vihkisormuskin hopeaa.
- -mari-
...mutta tummuu aika herkästi vuosien saatossa ja on pehmeämpää materiaalia kuin valkokulta.
itselläni melkein kaikki korut ovat hopeaa, mutta vihkisormuksen haluan olevan valkokúltaa, ettei sitten harmita jo vuoden päästä näkyvät naarmut.
ja usko pois, niitä tulee vaikka olisi kuinka varovainen.
Mutta se on ihan jokaisen oma asia, minkä sormuksen ostaa ja haluaa.- zaguska
Meillä menee siten, että miehelle ostetiin hopeinen kihlasormus ja mulle edullinen valkokultainen, tosin mun sormusta pitäs rodinoida jo, kun siitä paistaa kulta läpi. Pikkuisen harmittaa.
- Murunen
Mulle tulee myös hopeinen sormus kun ei ole vielä varaa ostaa kallista valkokultaista. Täytyy hommata se sitten joskus myöhemmin. Ei sormusta kohtaan ole mitään etikettiä, jotkut jopa jättävät ostamatta ne kokonaan sillä ne eivät ole pakollisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va802037Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661259Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu271085- 1411038
- 94782
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa125751- 45717
- 59675
Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63662- 60644