Tässä pieni haaste kaikille. Tehdään porukalla jotain hyvääkin välillä, ja saadaan parempi mieli,tietenkin rahallinen panos on tärkeää Ernön perheelle,ja jo siksikin haastan kaikki kannustamaan fc voittoon,mutta suurimpana syynä haluan, että näytämme Ernölle ,että olemme hengessä mukana ja ajattelemme hänen perhettään ja erityisesti hänen poikaansa. Ernö on aina pelannut suurella sydämellä Hämeenlinnassa Hämeenlinnalaisen jalkapallon ja samalla hml:n junioreiden esikuvana, nyt voimme kiittää ja osoittaa tukemme. sunnuntaina klo 18.30 Kaurialan stadionilla! (FC Hämeenlinnan pitkäaikaisen luottotopparin Ernö Vargan 3,5-vuotias poika toipuu Unkarissa vaikeasta syöpäleikkauksesta. Seura tukee perhettä lahjoittamalla osan sunnuntain TP-47-ottelun pääsylipputuotosta.)
ERNÖ VARGA
HAASTE !!!!!!!!!!!!!
61398
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jokainen voisi ottaa peliin ainakin yhden ystävän ,vaikka sitä ei jalkapallo sattuisikaan kiinnostamaan,tai koko perheen voimin kaikki paikalle. Kauniitahan täällä monikin paljon puhuu, nyt tekojen aika!
Taitaa FC:ltä loppua rahat kesken, kun nyt keksineet uuden tavan hankkia katsojia, kun jollain pelaajan lapsella on syöpä. Osa pääsytuloista lahjoitetaan pojalle. Veikkaan, että siitä koko 35e:n potista, joka tulee 6:sta maksaneesta katsojasta, niin siitä lahjotetaan 3 euroa unkariin ja loput menee FC:lle.
Miettikää jos jollain oliskin niin vaikeeta, että pukeutuis krokotiilipukuun ja kävis paskalla. Sit sille jäiskin se paskapaperi housuihin kiinni eikä huomais sitä. Sit se vessapaperirulla tulis sen perässä, kun tää kävelee ympäri Hämeenlinnaa krokotiilipuvussa.
Jessus että joku voi olla säälittävä, vaikka menis 0.1 senttä unkariin, ni hyvä,kuten ylhäällä lukee,niin se tuki perheelle on tärkeintä..ajatus!! ei sullakaan paljoa järki päässä säteile!
Ei jumalauta ole todellista...hyvin jengi vastaa huutoon... in Finlanf we have this thing call "reilu meininki"... Haloo!!! Nyt huomenna Kaurialaan...Äiteet vieläpä ilmaiseksi!
Nyt kusee tää homma, Suomen peli samaan aikaan, Vaadin uusintaa pelistä,joista osa tuloista menee Ernön perheelle, nyt ei katsomot taida pullistella... Sääli.
Jokavuotinen nousukiito lähtee heti kauden alusta. Vakuuttavaa jälkeä.