onko porvoossa olemassa koirapuistoja? jos, niin missä mahtavat sijaita?
koirapuistoja?
k8l
10955
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Sinne vaan paskomaan kaikki dogit. Mutta muista pitää koirasi vapaana ja älä missään nimessä kerää paskoja talteen.
kiitos vinkistä, näin teen =)ruusupuisto kutsukoon...
Gammelbackassa hirsarin kupeessa on ainakin yksi...hieman karumman olonen. Kevarissa muistaakseni on myös yksi. :)
Jep.. Eli kevarista löytyy, sitten kamppulassa ja huhtisista löytyypi ainaski... :)
Huhtisissa koulun lähellä on tosi kiva koirapuisto,siellä isot ja pienet erillään. Ja kevätkummussa,Humlan parkkipaikan lähellä toinen koirien oma puisto.
Muistit kai ilmoittaa koirasi veroilmoitukseen, että yhteiskunta saa jostain varoja noille kinnasvärkeille tarvittaviin puistoihin?
no kait sinun pitäis koiran omistajana tietää,kun minäkin tiedän eikä oo doggii eikä tuu
Veropummejahan noista on suurin osa, paskattavat niitä haisevia rakkejaan missä sattuu ja kovaan ääneen vaativat koirapuistoja sun muita palveluita vaikka vain aniharva heistä viitsii maksaa koiraveroja. Vaativat kohta kai runkkupuistot ja keskuspuistotkin koirapuistoiksi kun keskustassa ei sellaista vielä taida olla. Seurahovin takana miltei Filmtownia vastapäätä olisi kyllä valmis häkki.
Porvoossa edes käytössä koiravero? Sehän poistettiin muutama vuosi sitten.:p
Sekoitat varmaan autoveroon?