Mistä saa Suomesta kyseiseen autoon teholastun ja asennuksen? Onko kellään kokemuksia? Hinta? Valmistaja? yms...
Lastu Nissan Primera GT
4
4831
Vastaukset
- Noseless
Valmiita lastuja tuskin saa.
Mutta jos lähdetään siitä, että lastuttamisella ei käytännön hyötyä bensavaparissa saa, ainakaan muuten vakiolla. Vaparissa voidaan säätää sytkä- ja seoskarttoja, eikä niiden hiomisella muutamaa hassua heppaa enempää irti saa - jos sitäkään.
Muuten muutetussa (viritetyssä) koneessa kannattaa kyllä nuo kartat säätää kuntoon, vastaamaan muuttuneita ominaisuuksia.
Mutta jos välttämättä haluat P11 GT:n lastun säätää, kannattaa ottaa yhteyttä tänne:
http://www.z-power.fi/
Ja kannattaa lukaista tämä, hyvää juttua ko. kaverin hommasta:
http://sektori.com/artikkelit/7647/tietokoneniilotKyllä luulisi muualtakin saavan kun GTI Almeroissa olen nähnyt niitä olevan ja vielä ihan toimivia niin miksei primeraan muka saisi?
- Noseless
dille86 kirjoitti:
Kyllä luulisi muualtakin saavan kun GTI Almeroissa olen nähnyt niitä olevan ja vielä ihan toimivia niin miksei primeraan muka saisi?
Voihan niitä saadakkin - tiedä häntä. Mutta miksi ostaa ylihintainen yleismallinen lastu, kun Z-Powerilta saat autokohtaisesti säädetyn mallin kohtuuhinnalla?
Ja ei sillä lastutuksella kuitenkaan älyttömästi tehoja vapariin saa.
Mutta jokainen tyylillään.. - GT PRIMERA
Noseless kirjoitti:
Voihan niitä saadakkin - tiedä häntä. Mutta miksi ostaa ylihintainen yleismallinen lastu, kun Z-Powerilta saat autokohtaisesti säädetyn mallin kohtuuhinnalla?
Ja ei sillä lastutuksella kuitenkaan älyttömästi tehoja vapariin saa.
Mutta jokainen tyylillään..Ottaen huomioon että GT PRIMERSSA on jo vakiona 150hp Eli jo tehtaalta tullessaan hieman viritetty mylly. orginaali 2.0l 16v primeran tehot eivät ole kuin 115hp ja käsittääkseni tässä koneessa on lisä suutin järjestelmä jota lastulla tehostamalla saadaan aika hyvin tehoja irti koska tehdas asetusket lastulla ovt aika minimaalliset...että eikun lastua poxiin ja raakaa ajoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1077736
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1095971- 835167
- 1394536
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113220- 552967
- 582928
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102444- 612437
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562056