Heinälato

Meillä on pari "ylimääräistä" vanhaa heinälatoa pihapiirissä.Mitäs semmosista voisi pyytää maksua?Ovat ihan hyväkuntoisia,peltikattoisia.
122800
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

??????

Äänestä
  • voi olla liikaa. Vuokraa ne varastokäyttöön.

    Äänestä

  • kappale kirjoitti:

    voi olla liikaa. Vuokraa ne varastokäyttöön.

    ne on kitsissä lieksassa.

    Äänestä

Mitä vaan pyydät, jos saa vähän heinälatoromantiikkaa samaan hintaan...

Äänestä

Niin, yksi juoppo vanhapoika tarvitsi rahaa viinaan. Pyysi 5 x 6 m2 kokoisesta ladosta 900 euroa, mutta myi sen 700 eurolla.

Seuraavana viikonloppuna oli samankokoinen lato myynnissä hintaan 500 euroa.

Äänestä

Moi!

Missä päin ladot sijaitsee sillä se vaikuttanee hintaan? Minkä kokoisia, ikäisiä ja kuntoisia ovat.

Uusista liiterikäyttöön tarkoitetuista pyydetään n. 700-1300 koosta riippuen.

Äänestä
  • Mistä tuohon hintaan saa liitereitä?

    Itse teetätin 4X5 metrisen käsinveistetyn liiterin ja jo pelkät raaka-aineet maksoivat 1.500 euroa ja kokonaishinnaksi tuli 2.800 euroa. Tähän tulee tietysti vielä kattopäreiden hinta päälle.

    Äänestä

  • Liiterin ostanut kirjoitti:

    Mistä tuohon hintaan saa liitereitä?

    Itse teetätin 4X5 metrisen käsinveistetyn liiterin ja jo pelkät raaka-aineet maksoivat 1.500 euroa ja kokonaishinnaksi tuli 2.800 euroa. Tähän tulee tietysti vielä kattopäreiden hinta päälle.

    En minä saanut mitenkään tonnia menemään uuteen liiteriin? Ostopuut tontille tuotuna, kuorinta, kehikko, vesikatto pitkälle alle tonnin. Ei vierasta työvoimaa

    Äänestä

missä ladot on siis millä paikkakunnalla?

Äänestä
  • Varmaankin joku kyttää täällä vielä 6 vuoden jälkeen jos ostaja sattuisi kohdalle..

    Äänestä

Jos vielä ovat,,niin pura ja myy harmaa lauta n.4 euroa/metri....

Äänestä

elä myy latojasi,,vaan pane puolilleen heiniä ja tarjoo vastanaineille heinälatoromantiikkaa hääyoksi...voisi olla hyväkin business..ja tulisi heinätkin tallottua talvea varten..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Wiivi75 kirjoitti:

Meillä on pari "ylimääräistä" vanhaa heinälatoa pihapiirissä.Mitäs semmosista voisi pyytää maksua?Ovat ihan hyväkuntoisia,peltikattoisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu