bluetooth?

Minulla on Acerin kannettava (aspire 5100).Edessä reunalla on nuo napit mistä saa bluetoothin ja automaattisen langattoman netin haun päälle, mutta tuo bluetooth ei mene päälle, vaikka napista vääntää, valo ei syty.mitä tehdä?pitääkö se ohjelmoida jotenkin?
5405
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

halpaa, ihme olis jos toimis!

Äänestä

lataaminen Acerin sivulta auttaa, en kyllä ole varma. Itse sain sillä vanhemman mallin äänenvoimakkuuspalkin näkyviin kun se jostain syystä katosi.
Minulla on myös napit langattomalle ja bluetoothille eikä niissä pala valo. Langaton yhteys kuitenkin toimii, BT ei.

Äänestä

Oletko ostanut mallin, jossa on bluetooth-ominaisuus? Ne napit on siinä jokatapaukessa, oli sisällä bluetooth-lähetin tai ei.

Äänestä
  • Muutama vuosi sitten ostin Acerin jossa ei ollut Bluetoothia. Outoa on se että se bluetooth toimii kuitenkin?

    Äänestä

  • Mimosar kirjoitti:

    Muutama vuosi sitten ostin Acerin jossa ei ollut Bluetoothia. Outoa on se että se bluetooth toimii kuitenkin?

    No se on kyllä todella outoa, tai sitten olet saanut väärää tietoa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


marakoni kirjoitti:

Minulla on Acerin kannettava (aspire 5100).Edessä reunalla on nuo napit mistä saa bluetoothin ja automaattisen langattoman netin haun päälle, mutta tuo bluetooth ei mene päälle, vaikka napista vääntää, valo ei syty.mitä tehdä?pitääkö se ohjelmoida jotenkin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu