Terve
Mitenkähän on tuon kampiakselin liikeanturin (tjsp) vaihtamisen laita? Missä se fyysisesti sijaitsee ja onnistuuko vaihto ihan kotikonstein? Meinaan kun rellu ei meinaa aina käynnistyä ja vika on erittäin todennäköisesti ko. osassa.
Toinen kysymys koskee noita takajarruja. Pitääkö tosiaan irrottaa pyörän napamutteri, että jarrurummun saa pois? Tuleeko sieltä kaikki laakereita myöten syliin?
Kiitos
Clio 1.4 RT -93 kysymyksiä
Renaultnisti
2
2772
Vastaukset
- Muha
Tuo YKK anturi sijaitsee kytkinkopan päällä, taitaa olla helppo vaihtaa. Jarrurumpua irttoitettaessa täytyy napamutteri irroittaa, laakeri on kiinni rummussa ja saattaa olla jumittunut akseliin tiukastikin.
- Renaultnisti
Jep, kiitosta vaan. Omatoimisesti tuon TDC/YKK/... -sensorin jo löysinkin. Ja sitä vähän putsailin ja liittimiä hoitelin, niin ei ole enää temppuillut.
Jarruja en ole vielä lähtenyt availemaan, mutta eiköhän tuokin onnistune..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2609077IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3126299Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661380Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61311- 1091111
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.791005Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut61889Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43788MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311708Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23696