Steiner päiväkodista

En suosittele!!!

Lapseni oli siellä jonkun aikaa (onneksi kauan sitten). Tässä sattuneesta syystä tuli mieleen äitienpäivä. Äideille oli perjantaina tarjolla kakkua. Valitettavasti en itse päässyt tuolloin osallistumaan. Tästä syystä lapsenikaan ei ollut saanut kakkua! En ollut uskoa todeksi tällaista asiatonta syrjintää, kun lapseni siitä kertoi. Varmistin sitten asian päiväkodin henkilökunnalta. Näin se tosiaan oli!

Minulla olisi aiheesta lukuisia muitakin esimerkkejä, mutta viestini on siis, että ÄLKÄÄ IHMEESSÄ LAITTAKO LAPSIANNE STEINERPÄIVÄKOTIIN!!!

5

1651

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Gurlan

      Lapsellesi saatiin hyvää karmaa seuraavaan elämään. Lastentaudit, vastoinkäymiset ja muut onnettomuudethan edistävät vaan sitä, ettei lapsesi synny seuraavassa elämässä vaikkapa kovakuoriaisena.

    • on täällä

      Laittakaa lapsenne kakkupäiväkotiin!!!

      • kääntää toinenkin

        poskensa, vai kuinka se meni. Siinä näkee miten hihhulikin on syntinen ihminen, hyi!


    • onkohan näin

      Unohtuiko nyt kertoa, että lapsesi ei saanut kakkua koska hänellä on laktoosi-intoleranssi ja että hänelle annettiin veteen leivottua keksiä kakun sijaan!?

    • Steinerlaisten äiti

      ihmettelen tuota yleistystä! Jos sinun lapsesi päiväkodissa on ollut noin ajattelemattomia aikuisia töissä, niin miksi ihmeessä yleistät? Tai miksi oletat, että edelleenkin on sama käytäntö kyseisessäkään päiväkodissa, jos tapahtuneesta on jo kulunut kauan aikaakin?

      Ja, kuten tuolla sinulta jo yksi kyselikin, mahdoitkohan kertoa koko totuutta? Jospa kakku ei sittenkään ollut lapsellesi sopivaa...

      Täällä päiväkodissa saivat äidit kakkua ja kahvia joko viedessään tai hakiessaan lapsia. Lasten kakun saamisesta en tiedä, mutta sen verran pieni kakku oli, että tuskin sitä lapsille jaettiin ollenkaan. Ja tämä tapa oli käytössä vielä tuossa kuukausi sitten.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      119
      4595
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      27
      3334
    3. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      20
      3205
    4. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      45
      2963
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      120
      2797
    6. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      49
      2797
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      18
      2580
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2305
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2125
    10. Vornanen ja oulainen

      Voi voi Ville mihin sekaannuit🥶
      Oulainen
      7
      1991
    Aihe