IE-selaushistorian poisto ei onnistu, jää vaan kone raksuttamaan ja mitään ei tapahdu.
Ilmainen antivir ajettu ja sitä ajaessa samanlainen raksutus vähän aikaa, mut sit kyllä jatkaa skannausta.Millä ilmaisohjelmalla ko. ongelman voi ratkaista, vai mikä oikein mättää???
Ilmainen antivir ajettu ja sitä ajaessa samanlainen raksutus vähän aikaa, mut sit kyllä jatkaa skannausta.Millä ilmaisohjelmalla ko. ongelman voi ratkaista, vai mikä oikein mättää???
Vastaukset 5
Vanhimmat
Index.datAnalyzer osoitteesta
http://www.systenance.com/indexdat.php
Tuolta löytyy hyvät ohjeet käyttöön
http://www.lumonetti.fi/portaali/tietoturva/artikkelit/poista_nettiselailun_jaljet.html
Antivirin tehtävä ei tietääkseni olekaan poistaa mitään vaan se tekee virustarkistuksen. Korjatkaa muut jos olen väärässä.
tää koneelle:
http://www.ccleaner.com/download/builds.aspx
Ccleaner ei jostain syystä poista IE:n historiaa vaikka asetuksissa olisi näin laitettu. Mun versio 1.36.430 ja aivan tarkoituksella, koska se ei soittele himaan ja ilmoittele, että milläköhän sivuilla käynnit nyt poistetaan.
Vasta index.datin latauksen jälkeen asia valkeni.
kyl se poistaa..
ei kuulu tapoihini.
Ccleaner 1.36.430
Putsaus Ccleanerilla, jossa poistot kaikesta mahdollisesta IE:stä. Käynti IE:llä windows update-sivulla. Ei ollut päivityksiä. Vierailun kesto n. 2,5 minuuttia. Putsaus Ccleanerilla. Ajo Index.datilla. Tulos Index.datilla:
Historiaa 6 riviä kaikki updatesta.
Keksejä 3 riviä kaikki updatesta.
Väliaikaistiedostoja 43 riviä kaikki updatesta.