Onko muilla ollut kyseisiä ongelmia.Lapseni täyttää 18 kesäkuussa.Nyt hän on ruvennut erkanemaan perheestään.elämä menee hänellä hyvin ollut 15 vuotiaasta asti kesätöissä nyt kun on ammattikoulussa tehnyt iltaisin ja viikonloppuisin töitä.Ei ole pitänyt mitään lomia koulusta vaa ntehnyt kaikki töitä.Kuri on ollut hyvä ei ole hurvitellut öisin kylillä muutaman kerran on tullut viimestään 2 aikaan kotiin ja silloinkin hyvällä syyllä ja soittanut että myöhästyy.Kavereita hänellä on paljon kaikki kuten hän itsekkin skinhead porukkaa.Mutta asiaan hän haluisi muutta omaan asuntoon.Uskaltaako tuon ikäistä vielä laskea?Osaako pitää itsestään huolta?Joutuuko ongelmiin?Muutama tappelu on ollut ulkomaalaisten huume hörhöjen kanssa joita kyllä itse vaimoni kanssa halveksimme.Mitä tehdä???
lapsi ja työ
____isä____
6792
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
näyttää löytyvän.Joskus tilanne vaan saattaa muuttua,kun onkin "oma tupa ja oma lupa"Kiinnitin huomiota tuohon tappelupuoleen.Hyväksytkö ne tappelut?En antaisi lapselleni sellaista mallia,että kenenkään lyöminen olisi oikein,edes ulkomaalaisten huumehörhöjen.Enkä antaisi mallia,että joitakin ihmisiä on lupakin halveksia.Tästä asiasta olisin enemmän huolissani,kun lapsen koulusta ja työstä,jotka varmaankin pystyy hoitamaan.
eikös hänen kuulukin muuttaa jo pois kotoa?
on taloudellisesti valmis huolehtimaan itsestään.
Itelläkin tuli nuorempana joitkin tappeluita, mutta huumehörhöjen kanssa jos faidaa, nii siinä voi äkkiä heittää veivin, sillä huumehörhöt on aika varoittamattomia, joku saa päähänsä että puukottaa tota ja sitte se sitte puukottaa.
täys ikäinen saa päättää mitä tekee, senkun muuttaa mutta voitte sanoo että ostaa itse oman kämpän jos haluu. se ainakin viivästyttää muuttoo.
ja vanhemmat voivat heittää pihalle jos tahtovat!
noin järkevä lapsi etkä luota häneen?
Skinhead? :---------D
Heitä nahkapää pellolle tappelemaan niiden ystäviensä kanssa.