Minulla on 10kk:n ikäinen jenkki, jolla on nyt ollut ensimmäiset juoksut.
Aluksi koira vuoti pari päivää ja piti sitten kaksi viikkoa taukoa ja sen jälkeen on sitten vuotanut välillä enemmän ja välillä vähemmän.
Mutta kysymys mikä minua ihmetyttää on, että siitä kun koira alkoi eka kerran vuotaa on melkein 2kuukautta. Eikö tämä ole jo vähä liian pitkä aika? mitä pitäisi tehä?
Koiran juoksut
apua tarvitaan...
1
381
Vastaukset
- pitäisi tehdä
että soitat välittömästi eläinlääkärille!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.663042Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91801- 1121666
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241229- 123967
- 93933
- 60924
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil65907Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6825- 34800