Tulokset löytyy:
http://www.mylaps.com/results/showevent.jsp?id=206609
http://www.mylaps.com/results/showevent.jsp?id=206609
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
AKK:lta vaaditaan nyt toimia. Tässä esimerkki siitä että asiat toimii kun niin halutaan. Porin syyspäräys kilpailu AKK:n toimesta perutaan!
Suosionosoituksia järjestäjille. Näin sen pitääkin nykyaikana toimia!
Muutenkin kilpailu oli järjestetty hyvin, kiitos siitä.
olis vissiin ollu hylättävääkin rööreissä
olishan ton lonkeron tuolta tankista voinut tarkistaa ainakin raketti junnun kärki kuskeilta
ja tulokset tuli heti ulos. katsastuksessakin oikea ote eikä lepsuiltu. homma toimi. kiitos!
joo kantsisi ehkä ottaa polttoainenäytteitä noilta turkkulaisilta edes joskus niin nähtäsiin millä litkulla ne ajelee.
olis ollut hylättävää,niin varmaaan sitten olis hylätty.Ei se katsastusmies nyt mikään noviisi siinä hommassa ollut.
Hurja tuloskunto. Tulokset netissä ennenkuin vali-vali porukka ehti paikalle.
Esimerkillistä.
oliko polttoaine näyte
eihän siellä turkulaisilla mitään ihme vauhtia ollut ainakaan raksuissa yksi kokenut osaaja taustalla ja kotirata muttei se vauhti ihan yksin auta
Vieläkin väärin (mineissä)
TUA:sta oli yksi, SWK:sta pari , miksi näiden kuljettajien polttoaineita pitäisi erikseen tutkia ??? Eivät edes voittaneet. Tutkitaan vaan kaikkien polttoaineet niin siitähän se sitten nähdään, sinunkin.
kyllähän sitä voidaan kaikkea tutkia ja epäillä mutta unohtuu vain usein meiltä kilpailijoilta se tekemisen vaiva. helppo sanoa sitä ja tätä puuttuu mutta kuka sen sitten tekee. useimmilla kisoja tekevillä on myös ne omat kisat hoidettavina.
ja kun myös on niin että aika harva tahalliseen filunkiin sortuu ja nekin kyllä tulee ahneeksi tai muuten mokaa asiansa, niin eipä kannata ampua tykillä hyttystä.
nii mikä noissa minin tuloksissa on väärin????
pumpattiinko mini koneet ja mitattiinko prikat?? polttoaine näytteitä ei kaiketi otettu keneltäkään???
Jos katsastuksissa, joka kerta tutkittaisiin kaikki mahdollinen, niin kyllä tulosten julkistaminen kestäisi pitkään.Mun käsittääkseni katsastuspäällikkö päättää, mitä milloinkin tarkastetaan.
Pentu on ajellut kilpaa vajaa 10 vuotta, kerran muistan polttoainenäytteen otetun. Silloinkin ilmeisesti loi kyseessä jonkinlainen pikatesti. Huolellinen labrassa tehty polttoainetesti ei ihan ilmaista ole.
Arvokilpailuissahan on Parc Ferme-polttoaine, jolloin mahdollisiööa kemisteillä on ainakin hankalampaa.
Vuosien varrella polttoaineen terästämisestä olen paljonkin juttua kullut, mutten tiedä ketään joka sitä todellisuudessa olisi tehnyt tai siitä kiinnijäänyt.
AKK:N kittistä niin voittaja on ihan eri
kuka tuli ekana maaliin
Niin näet mihin AKK pystyy
olisi tuo ainakin aika tärkeä asia tarkistaa koska sehän aika oleellisesti parantaa koneen suorituskykyä.eikä prikan mittauskaan mikään isoa asia ole.
Katso ensinmäisen viestin linkistä.
Voittaja Aleksi Lehtinen
Menkää nyt nörtit katsomaan niitä kisoja ettei tartte netissä yrittää arvuutella mikä on pielessä! Kyllä järjestäjän (yllättävää vai mitä ;-) tulokset ihan paikkaansa pitävät ja kitissä tulokset on väärin. Sieltä kun heittää sen "voittajan" viimeiseksi ja kaikki muut pykälän ylöspäin niin alkaa näyttämään jo aika oikeelta...
Tekee katsastus suunnitelman ennen kilpailua.Ja luovuttaa kilpailun valvojalle paperit ennen kilpailua. Niin se menee. Terveisin katsastusmiäs