Millainen Astra on?

Olen vaihtamassa autoa ja nyt olisi tarjottu tuollaista 95 vm. astraa.. Millaisia tyyppivikoja on? Pahimmat ruostepaikat? Mitä kannattaa ottaa huomioon autoa ostaessa? Hinta/laatu suhde? Kyselen näin vähän kun en ole opeliin paljolti perehtynyt..
3769
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kysy tätä asiaa toi-ota-jos-et-muuta-saa -miehiltä. Ne tuntuu tietävän ooppelin ominaisuudet paremmin kuin Opel-kuskit itse ;-)

Äänestä

Älä osta F-mallin astraa.
H-mallin astra parempi.
1998-2004

Äänestä
  • ..varmaankin G -mallia?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


niinkuin noin yleensä ottaen kirjoitti:

Olen vaihtamassa autoa ja nyt olisi tarjottu tuollaista 95 vm. astraa.. Millaisia tyyppivikoja on? Pahimmat ruostepaikat? Mitä kannattaa ottaa huomioon autoa ostaessa? Hinta/laatu suhde? Kyselen näin vähän kun en ole opeliin paljolti perehtynyt..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu