sousse

Onko lapsiperheen kanssa Tunisiassa helppoa? Ruokaa saatavilla? Nähtävyydet joihin kannattaa tutustua!
1296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Olimme maalis-huhtikuun vaihteessa lapsen (2,5 vuotta) kanssa Tunisiassa ja voimme kyllä suositella. Hienot rannat, edullista ja paikalliset ihmiset oikein ystävällisiä. Lapsen kanssa matkustettaessa kannattaa ehdottomasti ottaa hyvätasoinen hotelli Port El Kantaouista, on paljon siistimpi ja rauhallisempi kuin Soussen kaupunki. Kantaouista löytyy kiva keskusta, joka on jalankulkijoille suunniteltu sekä huvi- ja vesipuistot sekä kiva pieni eläinpuisto. Sousseen pääsee taksilla parilla dinaarilla, silloin kun haluaa vilkkaampaa menoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lapsiperhe kirjoitti:

Onko lapsiperheen kanssa Tunisiassa helppoa? Ruokaa saatavilla? Nähtävyydet joihin kannattaa tutustua!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu