Onko kellään tietoa valittiko kukaan Ruhtinansalmen pankkifuusiosta? Kun sehän ei ollut lakien mukainen.
Pankista
vielä.
6773
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jos joku haluaa valittaa, niin aikaa valituksen tekemiseen on 30 vrk jäsenkokouksesta, eli se pitää tehdä ennen 8.6.2007 osoitteella:
Oulun hallinto-oikeus
PL 189
90101 OULU
Valitus voi olla vapaamuotoisesti laadittu ja vaikka käsinkirjoitettu, mutta siitä tulee ilmetä, millä perusteella valitus on tehty, ja tietysti valittajan omat yhteystiedot mukaan. Lakimiesten apua ei tarvita.
KORJAUS edelliseen viestiin:
Valitus tehtävä siis 8.6.2007 mennessä.
tehdä valitus päätöksestä.
se valitus virallisia kanavia myöten älkääkä taas alottako sitä vaikerrusta täällä!!
Vali vali vali... joka päätöksestä pitää valittaa vain valittamisen ilosta ja näin viivästyttää muutosten toteutumista. Alkaa tympiä nämä ainaiset "valittajat" ketkä on heti valittamassa jonnekin hallinto-oikeuteen, vaikka itse asia ei mitenkään heitä koskisi.
päätös. Minä en ole kuullut, että lakia olisi rikottu, vai laskettiinko äänet väärin?