Onko 19:sta tehty turbolla?

Onko 19:sta tehty turbolla? Meni tuossa Keski-Suomessa hiihtolomareissulla ajellessa yksi vielä 200km/h jälkeen ohi. Perässä ei mitään merkkejä. Punainen, tuplaputki ja jotain levikettä siinä oli. Nuo tietysti voi olla jälkeenpäin laitettuja. Alko kiinnostaa.
3441
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tietääkseni ei ole tehty turbolla. Onhan sen 16-venttiilisen 1.8-litrasen koneen huippunopeus kuitenki yli kaksisataa. Muistaakseni 212km/h.

Äänestä
  • Renault 19 dT, eli turbodiesel. Tilavuutta 1870 cm³ ja tehoa muistaakseni 90 hv...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Calikka kirjoitti:

Onko 19:sta tehty turbolla? Meni tuossa Keski-Suomessa hiihtolomareissulla ajellessa yksi vielä 200km/h jälkeen ohi. Perässä ei mitään merkkejä. Punainen, tuplaputki ja jotain levikettä siinä oli. Nuo tietysti voi olla jälkeenpäin laitettuja. Alko kiinnostaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu