Turun Taideakatemialla on tosi kusiset paikat ja vielä kusisempaa on luvassa.
Turun ammattikorkeakoulun Taideakatemian rahoitusvaikeuksien takia monien opetusalojen opetussuunnitelmiin on tulossa radikaaleja muutoksia vuonna 2008. Pidemmällä tähtäimellä koko taideakatemian tulevaisuus on vaakalaudalla. Näillä taloussuunnitelmilla ei ole mitään mahdollisuutta pitää yllä korkeatasoista taidekoulutusta. Suunnitellut uudistukset ovat muutoksia huonompaan suuntaan ja pelkäämme, että ne tulevat vaikuttamaan myös jo Taideakatemiassa opiskelevien opinto-ohjelmiin. Näin ei saa tapahtua.
www.pro-taideakatemia.com
Sivuilla on paljon tietoa asiasta, linkki adressiin ja
tulevia tapahtumia taiteenopetuksen pelastamiseksi.
En usko, että on kenenkään etu, että suomalaista
kulttuurielämää poljetaan päättäjien taholta.
TURUN TAIDEAKATEMIAN PUOLESTA
Pro-taideakatemia
1
444
Vastaukset
- elenabeauty
Itsekin olen hyvä piirtämisessä ja oon ajatellut hakea taideakatemiaan, kun olen tarpeeksi vanha, mutta jos ei ole taideakatemiaa, niin mistä sitten saa taidealan koulutusta?!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ja taas ammuttu kokkolassa
Kokkolaisilta pitäisi kerätä pois kaikki ampumaset, keittiöveitset ja kaikki mikä vähänkään paukku ja on terävä.585606- 1014629
Helena Koivu on äiti
Mitä hyötyä on Mikko Koivulla kohdella LASTENSA äitiä huonosti . Vie lapset tutuista ympyröistä pois . Lasten kodista.3812743Ovatko naiset lopettaneet sen vähäisenkin vaivannäön Tinderissa?
Meinaan vaan profiileja selatessa nykyään valtaosalla ei ole minkäänlaista kirjoitettua tekstiä siellä. Juuri ja juuri s811264Suomi vietiin Natoon väärin perustein. Viides artikla on hölynpölyä. Yksin jäämme.
Kuka vielä uskoo, että viides artikla takaa Suomelle avun, jos Suomeen hyökätään. Liikuttavasti täällä on uskottu ja ved3381086- 65921
- 28873
Sydämeni on sinun luona
Koko ajan. Oli ympärilläni ketä oli niin sinä olet vain ajatuksissa ja tunteissa. En halua muiden kosketusta kuin sinun46856Trump ja Venäjä
Huomasitteko muuten... Käytännössä ainoat valtiot, joille Trump EI eilen asettanut typeriä tariffejaan, olivat Venäjä ja106827Jatkuva stressitila
On sinun vuoksesi kun en tiedä missä mennään mutta tunteeni tiedän ainoastaan52809