Miten valmistautua pääsykokeisiin? Millaisia edellisvuosien kokeet olleet? Ja koska sopisi odotella kutsua? =)
Jyväskylän amk, restonomi
hakija-07
3534
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
niin oisha se kiva tietää millo osais odotella kutsui niihin...ja miten valmistautuisi :D mutta kun ei oo mitään tietoo :/
Hei jos et ole vielä saanut kutsua ihmetteln koska pääsykokeet ovat parin viikon päästä ehkä et ole päässyt edes pääsykokeisiin sorry. Itse kokeisiin ei oikein voi muuten valmistautua kuin maalaisjärjellä.
Olen itsekin hakenut samaiselle linjalle Jyväskylään, mutta kutsua ei vielä ole tullut. En silti ole huolissani, vielä, sillä olen kuullut että kutsut tipahtavat postiluukusta, ei ennen kuin viikkoa ennen valintakokeita. Joten kärsivällisyyttä, toivoaan ei kannata vielä heittää menemään:)