Olin poikaystäväni kanssa viikonloppuna meillä, vain me kaksi. Sitten meillä oli hauskaa, kunnes alkoi, emme ole olleet yhdessä vielä kauankaan, kunnes meille tuli pientä kähinää joka meni ihan isoksi riidaksi. No sitten kävi niin, että poikaystäväni läpsäisi minua poskelle ihan voimalla ja haukkui saatanan äpäräksi (Vanhempani olivat 15v-16v saadessaan minut) ja poikakamu häippäs ja nyt, mitä minä teen?
Poikaystäväni löi minua
Mitä tapahtuu?!
91409
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Sinähän jätät poikaystäväsi. Ei sen kummempaa.
Tietenki meet kertoon miespuolisille kavereilles asiasta... oon aika varma että ne hoitaa loput :) jätät myös sen :)
Mutta pelkään poikakamuni kostoa. Se on kyllä hyvännäköinen ja urheilullinen, mutta olen kuullut huhuja, että hän olisi väkivaltainen paska. En tietenkään uskonut tätä, mutta näköjään pimeä puoli tuli vastaan.
ainoa oikea ratkaisu on sanoa goodbye. joka lyö kerran, lyö toisenkin ja kolmannen jne. väkivaltaan turvaudutaan silloin kun verbaaliset taidot eivät riitä, eikä itsehillintä toimi. väkivaltaisesta käyttäytymisestä hyvin harvoin pääsee kokonaan irti. kysy siis itseltä mitä sinä haluat: korvaako se kiva ulkonäkö ja muu tulevaisuudessakin silloin tällöin turpiin saannin.
on tuleva naistenhakkaaja
ja mikäs oli sitten riidan aihe?
itse en ajattelisi noin jokainen suuttuu joskus ja siihen on oikeus lyömiseen ei ole oikeutta ja se on raukkamaista mutta jos poikaystäväsi läppäsi vähän sinua eikä pahemmin sattunut niin antaisin anteeksi jos hän tietenkin on pahoillaan koska kukaan ei ole täydellinen. Jos tämä toistuu niin sitten harkitsen hyvästien sanomista.
"Jos tämä TOISTUU niin sitten HARKITSEN hyvästien sanomista."
Tuossa on poikaystäväsi tuleva uhri.
mikään riita ei oikeuta väkivaltaiseen käytökseen varsinkaan lyömään ketään missään tilanteessa oli riita minkälainen tahansa tai asia mikä tahansa((VÄKIVALTAA)).kannattaa jättää se poika koska jos annat noin vain anteeksi elämäsi saattaa mennä piloille sen takia.sinä et ole hänen arvoisensa.jostain löytyy vielä parempi mies/poika joka ei LYÖ!!! :D no tuli vähän yli liioiteltua ,mutta pärjäile :D!!!