Mahtoiko sinulle tulla minkäänlaisia omantunnon tuskia, kun varastit omaistemme haudalta Marian hautausmaalta vasta sinne laittamamme äitienpäiväkukat? Laitoitko ne omien omaistesi haudalle? Vai veitkö ehkä kotiisi pihaa kaunistamaan? Laitamme nyt uudet kukat samalle haudalle, ja sinulle kirjekuoreen 20,-,jotta voit ostaa kukkasi kukkakaupasta,eikä tarvitse ottaa niitä meidän istuttamia!
Hautakukkavarkaalle !
haurattu
91309
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
On tullu vähän otettua, niin en voi itse ajaa.
kautta,mää tuun kyytiin,ja kukan laittaja vois pistää vaikka 80e,niin riittää meille molemmille.
sunlaisia ois kiva joskus rysänpäältä saada kiinni, mut te olette piilossa kun madot.
Lukekaa läksyjänne, jos sanotte ei ole ku ei käy koulua... Niin menkää sitten kouluun!!!!!Ajatelkaa mitä sanotte! Ajatelkaa omalla kohdallenne jos joku sanoisi tuollaista teille, miltäköhän tuntuisi!
ajattele omaisten hautoja palikka
tommoisille huoran pennuille!!!
Yleensä ne kukat löytyy jonkun kotoa katumus kukkina.Katsokaas äidit tarkkaan saamianne kukkia jos isä oli pitemmällä iltareissulla.Ri varmaan ole kivaa saada hautausmaalta varastettuja äitienpäivä kukkia mutta niin vain on.Jos ruusunne on erivärisiä ja jopa eri kukkia samassa puskassa niin silloin on otettu yhdeltä haudalta vain yksi,korkeintaan kaksi kukkaa.Tarpeeksi monelta kun ottaa niin saa komean kimpun eikä kukaan huomaa mitään kun ei vie kaikkia kerralla.
hautuu paikolta on rusakot paljon käyny syömäs erinlaisii kukki. Mutta jos joku "hidas" on ne vienny, niin sehän pitäis ehdottomasti ampua. Ja ruumis nakata kaatopaikalle.
ei ei ei...kaatopaikkaa ei ota vastaan moista jätettä..vaan mustaan pussiin ja mädätyslaitokselle.