Galaxy ja palvelu

Poro

Kovasti Tallinkin palvelua moititaan täällä. Lisäänpä yhden näkökulman. Olen muutaman kerran käynyt Tallinnassa Tallinkin laivalla ja palvelu on mielestämme ollut ihan asiallista, joskin hymytöntä enimmäkseen. Viimeisen matkamme, Galaxylla, jälkeen päätimme lopettaa matkat risteilyaluksilla Tallinnaan. Syy ei ole suinkaan palvelussa, vaan kanssamatkustajissa. Helkkarinmoisia örveltäjiä suurin osa! Ei tuollaisia kännisiä resupellejä viitsi kukaan palvella suurella innostuksella!

9

1639

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Deipyle

      tätä näkökulmaa on kyllä hyvä pohtia. Jonkin verran ihmeissäni olen seurannut tätä Galaxyn palvelun moittimista, voiko henkilökunta tosiaan olla niin erilaista laivoilla vaikka saman varustamon alle kuuluvatkin?

      No, jään mielenkiinnolla odottamaan palvelukokemuksia vaikkapa lapsiperheiltä:) tai muuten selvinpäin risteileviltä, millainen oli buffet -oikeasti-, vai onko Galaxyn "tasokkuus" tosiaan laitettava lainausmerkkeihin..

      • ärsyttää

        Samaa mieltä teidän kanssa. Laivoilla on tosiaan ihan kauhea meno päällä. Olin tosi iloinen, että menin itse maihin yöksi, eikä tarvinnut jäädä laivaan katselemaan kanssamatkustajien elämöintiä. Sitä livenä seuranneena, en ihmettele ettei henkilökuntakaan jaksa jokaiselle hymyillä. Itse en kestäisi kyseistä työtä hetkeäkään.

        Laivalla reilu vuosi sitten yöpyneenä ja aamiaisbuffetin syöneenä, en voi sitä kyllä kehua. Kehnot ja varsin virolaiset tarjoilut oli. Pöydät likaisia jne. En voi suositella kenellekään!


      • tallinnaan

        tänäänhän tuo nähdään ,josko tuo pitäää paikkansa,suuntana siis viro,ja yöpyminen laivalla,ans kattoo!...


      • Poro
        tallinnaan kirjoitti:

        tänäänhän tuo nähdään ,josko tuo pitäää paikkansa,suuntana siis viro,ja yöpyminen laivalla,ans kattoo!...

        Hyvä hommma! Teepä puolueeton raportti havainnoistasi!


      • Poro
        Poro kirjoitti:

        Hyvä hommma! Teepä puolueeton raportti havainnoistasi!

        Hauskaa matkaa joka tapauksessa!


      • matkannut

        varokaa matkustajat laivan ns.turvamiehiä,siis heitä jotka kulkevat yöllä kaytävillä,ne on nopeita taskuvarkaita,,,oon sen tullut huomaan,sata euroa meni ihan tosta vaan


    • pettynyt

      heän ovat valinneet ammattinsa jos edes ovat ammattilaisia, tuskin. He ovat palvelu ammatissa ja asiakas palvelu pitäisi olla moitteetonta vaikka millaisia känniläisiä ja urpoja laiva olisi täynnä!
      niin ne muutkin esim;kassapalvelu työntekijät, ja muut asiakaspalvelussa työtä tekevät joutuvat olemaan ytävällisiä hja hymyileviä vaikka milainen asiakas tulisi vastaan.
      he saavat palkan siitä!!!

      ja olen kyllä huomannut että tuskin kukaan näillä"bile" laivoilla kulkisi jos ei pää asiana ole biletys, meneehän tallinnaan muutaman tunnin kestäviä pikaaluksia??! eikä lapsi perheitä kovin paljoa näy näillä laivoilla joissa ihmisten tiedetään bailaavan kympillä!

      musta on naurettavaa että ihmisen örveltäminen jotenkin on hyvä selitys huonoon palveluun.

    • Tosi-kehno

      Joo, en mää mut noi muut.
      Melkoisen kehno veruke.

    • Anonyymi

      Vain peili on lahjomaton.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      49
      2339
    2. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      150
      1920
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      58
      1865
    4. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      33
      1567
    5. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      111
      1528
    6. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      55
      1181
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      69
      1106
    8. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      83
      1105
    9. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      891
    10. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      54
      877
    Aihe