Grand Hotel San Antonio

Bugibba

Moi! Olisko kenelläkään kokemusta Grand Hotel San Antoniosta? Sijaitsee Bugibbassa...Onkohan hotellilla olemassa omaa ranta-aluetta?

5

1040

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kielimatkailija

      kyseisessä hotellissa en ole lomaillut, mutta ihan lähistöllä kylläkin. näyttää ainakin todella hyvältä ja tasokkaalta paikalta! lähellä rantaa, keskustaa ja bussiasemaa. suosittelen !

      • Maltalta

        Itse välttäisin Bugibbaa. Brittituristeja pursuava alue täynnä pubeja ja turistiravintoloita.


    • Maltalainen

      ...koko saarellahan on ainoastaan muutama pieni ranta-alue, loput rantaviivasta on kalliota ja kivikkoa. San Antonio on keskitason hotelli, jossa (suurelta osin) erittäin pienet parvekkeet. Hotellissa majoittuu paljon keski-ikäsiä ja sitä vanhempia brittiläisiä pariskuntia. Hotellilla on aidattu allas-alue, joka on ajoittain aika nihkeässä kunnossa, mutta varmasi sesongin aikaan paremmin pidetty. Hotellin sauna- ja kuntosaliosasto on ulkopuolisille avoin (maksusta, tietysti) ja on etenkin lähistöllä asuvien turkkilaisten ja arabimiesten suosiossa.

      • ei sinne

        Lisäksi hotelissa ei ole ilmastointia, vaikka niin on väitetty. Palasimme juuri ja 4 yötä huonosti nukkuneena oli helpotus päästä loppu lomaksi toiseen, vaikkakin hieman vaatimattomampaan hotelliin.


    • rakkkkells

      itse olin siella maaliskuussa asiakkaana ja ihan tyytyvaisin mielin. negatiivista oli ehka kun saavuin hotellihuoneeseen niin ikava tupakan haju oli huoneeseen jaanyt. lisaksi myos torakka vilisti jalkojen valista ku olin vessassa, mutta se kai kuuluu normaaliksi valimerenilmastoissa. sain tyotarjouksen hotellilta ja olin toissa animaattorina (aktiviteettorina) kuukausi sitten, mutta lopetin surkean palkan vuoksi. mutta ihan kiva paikka muuten.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      59
      1160
    2. Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle

      Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust
      Kotimaiset julkkisjuorut
      56
      1081
    3. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      114
      1032
    4. Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi

      Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,
      Suomalaiset julkkikset
      7
      940
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      95
      904
    6. Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?

      Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.
      Vain elämää
      5
      755
    7. Sinulle jota kaipaan!

      Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista
      Ikävä
      27
      711
    8. Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?

      Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it
      Sinkut
      191
      662
    9. Jos oltais joskus samoissa bileissä

      Niin lähdettäiskö yhdessä ”jatkoille?”
      Ikävä
      71
      649
    10. Ehkä taidat

      Luovuttaa.
      Ikävä
      73
      617
    Aihe