OHJELMAOPAS
4D: Poika ilman penistä
Nelonen 22:00 - 23:00
David Reimer ympärileikattiin hänen ollessa vauva. Leikkaus epäonnistui ja lääkäri John Moneyn opastamana Davidin vanhemmat ryhtyivät kasvattamaan pojastaan tyttöä, Brendaa. Murrosiässä Davidille paljastui totuus, mutta normaalia elämää hän ei koskaan pystynyt elämään. Dokumentti.
Näin siis muslimit ja juutaiset. Elävät vielä keskiaikaa.
Ympärileikkauspelleilyä
8
1347
Vastaukset 8
- ihan tavallista
Lääkäri teki virheen ja yritti korjata virhettä tekemällä pahemman virheen. Ja sitten vuosikausia hän mainosti lääketieteen alalla tehneensä hoitotieteessä läpimurron, eikä välittänyt vaikka tuhosi kahden lapsen (itsemurhat) ja heidän vanhempiensa elämän.
Tätä lääkärien käsittämätöntä käytöstä kyllä tapahtuu ihan Suomessakin, uskonnosta riippumatta... - hetkinen sano...
"Näin siis muslimit ja juutaiset. Elävät vielä keskiaikaa. "
Missä kohtaa sanottiin, että hän on muslimi tai juutalainen? Hänhän oli kanadalainen.
Etkö edes ymmärtänyt miksi hänet ympärileikattiin?
No sekin oli tosin ehkä virhediagnoosi... - Guldemar86
Mitä tähänkin sitten sanoa, kun koko ohjelman aikana ei tekstitys toiminut, katsoin kuitenkin ohjelman loppuun ja yritin ymmärtää sanoja sieltä sun täältä.
Kiitos neloselle! :(- PVEH
olisi pitänyt löytyä edes YKSI, jolla leikkaa sen verran, että oli laittanut jonkin muun nauhan pyörimään tämän Ympärileikkausdokumentin tilalle, koska siitä heidän töppäilyjen takia jäi teksti pois.
- Marienhof
kuin juutalaiset ja muslimit ympärileikkauttavat lapsiaan, sekä tyttöjä että poikia.
- pelkkä
pippeli tekisi pojasta pojan! Ja kun se leikataan pois niin sitten onkin heti tyttö!
Säälittävää, ihan kuin sukupuolisuus olisi pelkästään sukuelimessä. Poikaparka=( - Näin.
Amerikoissa (USA:ssa varsinkin) on tavallista että pikkuvauvat leikellään vaikka vanhemmilta salaakin. Kyseessä eivät ole mitkään juutalaiset ja muslimit, vaan tavalliset punaniskajuntit jotka pelkäävät Raamatun varjossa sitä että lapsi saattaisi keksiä ONANOINNIN ilot öisin sängyssä maatessaan ja esinahkaansa liikutellessaan.
Pikkutytön silpomiselle ei ole mitään syytä, ja pikkupojan silpomisen ainoa syy olisi esinahan ahtaus eli phimoosi.- Olla
Harvinaisen tyhmä....
"punaniskajuntit jotka pelkäävät Raamatun varjossa sitä että lapsi saattaisi keksiä ONANOINNIN ilot öisin sängyssä maatessaan ja esinahkaansa liikutellessaan."
Eli tarkoitatko, ettei ympärileikatut pysty nakkaa kuivia ? Nyt teini takas biologin tunnille tai kysy edes vanhemmiltasi. Ihmisiltä kenen ÄÖ on juustonaksun luokkaa ei sais käyttää edes nettiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän50967Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15848Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501788- 46727
- 42654
- 37599
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan56487