Onko kukaan käyttänyt tätä vempainta? Ostin sellaisen ja aika mukavahan sillä on huiskutella menemään ja tosi nopea! Voiko sitä jotenkin ravistaa, esim. ulkona niin, että voisi käyttää samaa läpyskää pitempään vai kuinka kauan sillä yhdellä huiskalla voi pyyhkiä? Parasta on kun saa esim. videoiden altakin pyyhittyä pölyt ilman tavaroiden siirtelyä. Ei siis tietenkään yletä kuin vähän matkaa, mutta ei ainakaan näy pölyt niin sitten sieltäkään kun aurinko paistaa sopivasti. Kallista lystiä tosin on, jos ei voi uudelleen käyttää huiskaa.
Swiffer dusters pölyhuiskasta kokemuksia
7
11645
Vastaukset
- -huiska
Joka käytön jälkeen ne huiskat on ravisteltava ja mieluummin vielä käytön välilläkin.
- Naakkis
Niin, että sekö toimii vaikka kuinka kauan kun vain käy välillä ravistelemassa? Ajattelinkin, että tyyriiksi tulee, jos heitän roskiin heti kun on "tukossa".
- käyttänyt
Naakkis kirjoitti:
Niin, että sekö toimii vaikka kuinka kauan kun vain käy välillä ravistelemassa? Ajattelinkin, että tyyriiksi tulee, jos heitän roskiin heti kun on "tukossa".
kyseistä tuotetta siivouksessa ja on kyllä tosi kätsy! Mutta mun mielestä ravistelu ei auta mitään, ku siitähän ei nimenomaan pitäis irrota sitä pölyä ym. ollenkaan pois. Ja juuri sen takia se on hyvä, ettei pöly ja lika leviä ja pölise. Eli mun mielestä ne on ihan kertakäyttökamaa, mutta silti mun mielestä hintansa väärti. Tosin mä en oo saanut niitä vähään aikaan, ovat olleet jo viikkoja loppu kaupasta, jossa käyn. En oo muuten koskaan ennen niin kätsysti saanut kukan lehtiä putsattua, ku tällä :)
- Siivoja
Onkos kyseisiä tuotteita vielä myynnissä? Olen kiertänyt joka kaupan kaupungissani mutta ei ole enää näkynyt. Itse idin kovasti ja siivous sujui!
- memoo
Mä olen myös etsinyt näitä jokapaikasta, mutta en ole löytänyt. Vapaa valinnassa on joku vastaava Iisi merkkinen, pitänee sitä sitten kokeilla.
- memoo
memoo kirjoitti:
Mä olen myös etsinyt näitä jokapaikasta, mutta en ole löytänyt. Vapaa valinnassa on joku vastaava Iisi merkkinen, pitänee sitä sitten kokeilla.
Ups, siis taisi olla Aino merkkinen, mutta joka tapauksessa...
- Anonyymi
Ohjeet puhdistukseenpitäisi olla pakkauksessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell322088Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.461705Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1121476Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1041226Ootko A-nainen vielä vihainen?
Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja1041024Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.76968- 59855
Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,32798Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗52789Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd101733