Swiffer dusters pölyhuiskasta kokemuksia

Naakkis

Onko kukaan käyttänyt tätä vempainta? Ostin sellaisen ja aika mukavahan sillä on huiskutella menemään ja tosi nopea! Voiko sitä jotenkin ravistaa, esim. ulkona niin, että voisi käyttää samaa läpyskää pitempään vai kuinka kauan sillä yhdellä huiskalla voi pyyhkiä? Parasta on kun saa esim. videoiden altakin pyyhittyä pölyt ilman tavaroiden siirtelyä. Ei siis tietenkään yletä kuin vähän matkaa, mutta ei ainakaan näy pölyt niin sitten sieltäkään kun aurinko paistaa sopivasti. Kallista lystiä tosin on, jos ei voi uudelleen käyttää huiskaa.

7

11728

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -huiska

      Joka käytön jälkeen ne huiskat on ravisteltava ja mieluummin vielä käytön välilläkin.

      • Naakkis

        Niin, että sekö toimii vaikka kuinka kauan kun vain käy välillä ravistelemassa? Ajattelinkin, että tyyriiksi tulee, jos heitän roskiin heti kun on "tukossa".


      • käyttänyt
        Naakkis kirjoitti:

        Niin, että sekö toimii vaikka kuinka kauan kun vain käy välillä ravistelemassa? Ajattelinkin, että tyyriiksi tulee, jos heitän roskiin heti kun on "tukossa".

        kyseistä tuotetta siivouksessa ja on kyllä tosi kätsy! Mutta mun mielestä ravistelu ei auta mitään, ku siitähän ei nimenomaan pitäis irrota sitä pölyä ym. ollenkaan pois. Ja juuri sen takia se on hyvä, ettei pöly ja lika leviä ja pölise. Eli mun mielestä ne on ihan kertakäyttökamaa, mutta silti mun mielestä hintansa väärti. Tosin mä en oo saanut niitä vähään aikaan, ovat olleet jo viikkoja loppu kaupasta, jossa käyn. En oo muuten koskaan ennen niin kätsysti saanut kukan lehtiä putsattua, ku tällä :)


    • Siivoja

      Onkos kyseisiä tuotteita vielä myynnissä? Olen kiertänyt joka kaupan kaupungissani mutta ei ole enää näkynyt. Itse idin kovasti ja siivous sujui!

      • memoo

        Mä olen myös etsinyt näitä jokapaikasta, mutta en ole löytänyt. Vapaa valinnassa on joku vastaava Iisi merkkinen, pitänee sitä sitten kokeilla.


      • memoo
        memoo kirjoitti:

        Mä olen myös etsinyt näitä jokapaikasta, mutta en ole löytänyt. Vapaa valinnassa on joku vastaava Iisi merkkinen, pitänee sitä sitten kokeilla.

        Ups, siis taisi olla Aino merkkinen, mutta joka tapauksessa...


    • Anonyymi

      Ohjeet puhdistukseenpitäisi olla pakkauksessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      25
      1121
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      54
      1108
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      515
      844
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      50
      834
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      46
      745
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      669
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      626
    8. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      62
      624
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      182
      619
    10. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      40
      597
    Aihe