Iltasanomat

102199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat
  • Ei se olekaan täysjärkinen. Hyvä, että häviää naama katukuvasta ja muistakin vakiopaikoista vähäksi aikaa.

    Äänestä

  • Tiedän tyypin kirjoitti:

    Ei se olekaan täysjärkinen. Hyvä, että häviää naama katukuvasta ja muistakin vakiopaikoista vähäksi aikaa.

    Onko kyseisen hlön nimikirjaimet mahdollisesti M.P?

    Äänestä

  • Ex-luokkakaveri? kirjoitti:

    Onko kyseisen hlön nimikirjaimet mahdollisesti M.P?

    Ettei rakas saimamme poista viestiä niin sanotaan sen verran, että toinen nimikirjain on V.

    Äänestä

  • tiedän tyypin kirjoitti:

    Ettei rakas saimamme poista viestiä niin sanotaan sen verran, että toinen nimikirjain on V.

    Saako arvata? Kumpikin on V. Enpä epäilisi yhtään. En tarkoita Ville Vallatonta.

    Äänestä

  • Tiedän tyypin kirjoitti:

    Ei se olekaan täysjärkinen. Hyvä, että häviää naama katukuvasta ja muistakin vakiopaikoista vähäksi aikaa.

    Oli pilvisellä päivänä aurinkolasit silmillä ja välillä kanteli kaupungilla kitaraa mukanaan, niin kuin olisi kovempikin soittaja !

    Äänestä

  • toinen? kirjoitti:

    Saako arvata? Kumpikin on V. Enpä epäilisi yhtään. En tarkoita Ville Vallatonta.

    Nimikirjaimet siis ovat V.V.

    Äänestä

Olisikohan tämä se karate-kidin seuraaja????

Äänestä
  • Kyseisestä tyypistä on keskusteltu talven mittaan kajaanilaisilla yläasteilla. Oppilaat ovat kertoneet opettajille, miten he pelkäävät ja miten ko. tyyppi seuraa yksittäisiä tyttöjä kaupungilla keskellä päivää. Poliisillekkin ilmoitettiin, mutta sanoivat etteivät tee mitään, ennen kuin jotain tapahtuu. Näköjään sitten tapahtunut on...Saisi istua suljetussa laitoksessa loppu ikänsä. Omalle tyttärellenikin kävi äijä juttelemaan, mutta satuin onneksi olemaan mukana.

    Äänestä

  • Teinitytön äiti kirjoitti:

    Kyseisestä tyypistä on keskusteltu talven mittaan kajaanilaisilla yläasteilla. Oppilaat ovat kertoneet opettajille, miten he pelkäävät ja miten ko. tyyppi seuraa yksittäisiä tyttöjä kaupungilla keskellä päivää. Poliisillekkin ilmoitettiin, mutta sanoivat etteivät tee mitään, ennen kuin jotain tapahtuu. Näköjään sitten tapahtunut on...Saisi istua suljetussa laitoksessa loppu ikänsä. Omalle tyttärellenikin kävi äijä juttelemaan, mutta satuin onneksi olemaan mukana.

    Antakaa Veltsun olla, se on syyntakeeton! Sillä oli NIIN rankka lapsuus kun pyörittelin sitä useamman kerran pitkin ojanpohjia, nyt se sitten "kostaa" niille joille pärjää..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Että silleen.... kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1369258

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu