onko liitto ja sen ukot tyhjäntoimittajia?mikä maksaa kun liitto ei osaa eikä uskalla toimia jäsentensä edun mukaisesti?pitäisköhän jättää eroilmoitus!!!!
tyhjäntoimittajat
VVL??
3569
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
..turha vääntää kakkaa aiheesta josta et kuitenkaan ymmärrä yhtään mitään ja yrität lietsoa turhaan tällaista provo hevosensontaa viestiketjusta toiseen.
Lopeta ylitöiden tekeminen silläkin uhalla että ma-soppariasi ei jatketa! Älä lähde sille perseennuolentalinjalle, kuten enemmistö ma-vartijoista, vaan ole mies ja esimerkkinä muille. Jää vaikka liiton päivärahalle mikäli ei sopimusta jatketa. Se maksaa liitolle, ja siksi on pakko toimia jotta saadaan kalliit ihmiset taas työhön maksamaan liitonmaksuja.
Mutta kun jostakin syystä vankiloissakin on sellaisia paskatalikon varresta tempaistuja persettä nuoleskelevia juntteja suurin osa vartijoista, että eihän ne älyä ja ei niillä ole kaupungissa muuta elämää kuin se linna. Omia aivojaan ei osata käyttää ja satsata yhteiseen etuun ja tulevaisuuteen kieltäytymällä ylitöistä.
Tehdään ylitöitä ja sahataan oksaa alta koko työyhteisön työnjatkuvuudelta. Samalla ruokitaan sairaslomille turhaan lusmuilevia; kun on miehiä jotka joustavat ja rikas Suomen valtio, veronmaksajat, maksavat palkat, on niin helppo jäädä saikulle kun ei jaksa tyhjänpanttinakaan istumaankaan lähteä ja juoruja kuuntelemaan. Lopettakaa siis nuoleskelu ja ylitöiden tekeminen!! Ottakaa vaikka pari kuukautta vapaata, työttömyyttä, tehkää mustaa työtä sekin aika (mutta se on asia erikseen), niin kyllä liitto alkaa toimimaan jotta saa maksut pois kontoltaan.
Nuoleskelu ja oman edun ajaminen muiden kustannuksella ei todellakaan edistä asioiden parantamisessa!
koska numeropaikka menee.parempi vain sairastaa ne meidän lomapäivät pois jotka on joka vuosi uudet.niin ainahan linnoihin takaisin pääsee, se on tiettysti varma juttu se.mutta kannattaa myös sairastaa kaikki se minkä pystyy.