kuuntelin radiosta kun joku geokätköily "asiantuntia" kertoi kun ovat järjestäneet porinkaupungin juhlan kunniaksi jotain geokätkentään liittyvää toimintaa. Sanoi että suurin osa geokätkentää harrastavista on yläaste/lukio ikäisiä nuoria. tulipas itselle tyhmä olo.. minä olen onnessaan juossut tuolla gepsi kädessä pitkin maita ja mantuja ja nyt kerrotaan että olen liian vanha :)Noh mua ei yks asiantuntia lannista.. kesä tulee ja uudet seikkailut :)
taidan olla
3
971
Vastaukset
- epeli - se kätköilijä
Ehkäpä tarkoitus olikin ilmaista, että geokätköilijä on ikinuori. Mieli pysyy nuorekkaana ja kroppa kunnossa. Olen tavannut parikymmentä kätköilijää ja muutamasta muustakin tiedän jonkin verran. Vanhempien avustuksella harrastavia ala-asteikääisiäkin toki on, mutta valtaosa on yli kahdenkymmenen ja suurin osa tapaamistani lienee jo yli kolmenkymmenen (keski-ikä voi olla neljänkymmenen hujakoilla). Itse olen opastanut aiheeseen jopa 75 -vuotiasta isoäitiä. Kätköilyä - kuten monia muitakin HYVIÄ harrastuksia - voikin hyvin pitää ikuisen nuoruuden lähteenä.
- kätköpepeli
Siinä ei ole mitään väärää, että geokätköilijä tuntee itsensä tyhmäksi. Penikoiden, ja vieläpä tyhmien sellaisten, pelleilyä tämä on.
- Geokätköilijä
Suurin osa tapaamistani kätköilijöistä ovat aikuisia yli 30-vuotiaita! Niitä on useampi kymmenen.
Viimeiksi tapasin yli 50-vuotiaan aloittelevan kätköilijän etsimässä samaa kätköä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",94023Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1423557Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/922233Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1411878- 1321856
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee361776Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1131429- 1381415
"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551206Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1641145