Luleå

tietäisikö kukaan onko Ruotsissa Luleåssa liikkeet auki sunnuntaisin?
41093
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

niinkuin finlandiassa.

Äänestä

mitä jos puhuisit suomea (finskaa, jos ymmärrät paremmin)?

Äänestä
  • Sinulla se oli happivajaus synnytyksessä?

    Äänestä

Vietin toissa talven Luulajassa. Siellä on sunnuntai samanlainen ostospäivä kuin muutkin. Ehkä pankit ja virastot ovat suljettuina. Ruotsissa on kyllä ihanat aukioloajat. Jotkut suuret kaupat ovat lauantaina iltayhteentoista auki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jsdokdsadhaklj kirjoitti:

tietäisikö kukaan onko Ruotsissa Luleåssa liikkeet auki sunnuntaisin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu