kaukametsän pakolaiset

tietääkö kukaan mistä voisi nähdä kaikki jaksot? kuulin että sarja ei ole palaamassa tv:seen :( ihana ohjelma
135688
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Puhummeko nyt sarjasta jossa oli metsän eläimiä jotka lähti ettii uutta elin ympäristöä. Mua karmi aina kun ne jonkun otuksen poikaset tökittiin piikkeihin.*etoo*

Äänestä
  • Olivatkohan hiiriä vai myyriä, joiden poikaset tökittiin okapiikkeihin... Toinen herttaisuus oli siilien jääminen auton alle. Ja sitten oli se jätelautta, en muista kuoliko ketään siinä yhteydessä..?

    En kyllä tiedä, mistä sarjaa voisi nähdä... Siitähän oli joku jatko-osakin sitten, missä ketulla oli pentuja, mutta se oli aika huono...

    Äänestä

  • Maana kirjoitti:

    Olivatkohan hiiriä vai myyriä, joiden poikaset tökittiin okapiikkeihin... Toinen herttaisuus oli siilien jääminen auton alle. Ja sitten oli se jätelautta, en muista kuoliko ketään siinä yhteydessä..?

    En kyllä tiedä, mistä sarjaa voisi nähdä... Siitähän oli joku jatko-osakin sitten, missä ketulla oli pentuja, mutta se oli aika huono...

    puhua juuri tästä sarjasta. olin nimittäin aika pieni kun katsoin kaukametsän pakolaisia niin en oikeen muista mitään ja haluaisin nähdä ne jaksot

    Äänestä

En tiedä mistä voisi ladata kaikki jaksot, varsinkaan suomeksi.

Mutta ainakin ekan jakson ja pätkiä voi katsoa youtubessa: http://www.youtube.com/results?search_query=animals of farthing wood&search=Search

Tosin suomenkielellä ei taida löytyä sieltäkään.

Äänestä

mutta onhan tuosta tietokone peli... ja sais tuo sarja tulla ees DVD:lle koska se oli niin hyvä.. ois kiva nähä pitkästä aikaa tuo sarja, mutta se on liian raaka pienimille..

Äänestä

Muistaako kukaan niitten kettujen nimiä? Niillä aikuisilla punaketuilla ei kai ollu? Jääny mieleen, että niitten poikasista kahden nimet ois ollu Rehti ja Rohkea... Mutta entä ne muut?

Äänestä
  • Sarjan "pääkettua" kutsuttiin yksinkertaisesti nimellä Kettu.Tuntemattomat eläimet puhuivat myös Kaukametsän ketusta,mutta ystävien kesken kettu oli pelkkä Kettu,kuten muutkin sarjan eläimet olivat lähtökohtaisesti nimeltään Mäyrä,Myyrä,Kärppä jne.

    Ketun puolisoa eli naaraskettua,joka sai myöhemmin Ketun kanssa neljä pentua kutsuttii nimellä Naaras.Ketun ja Naaran pennut olivat nimeltään Rohkea,Rehti,Hurmaaja ja Uneksija.

    Rohkea tapasi vartuttuaan Kuiske nimisen naarasketun,joka synnytti Rohkean jo kuoltua yhden pennun.Pentu sai nimekseen Reima,josta tuli myöhemmin Ketun seuraaja eli Valkopeuranpuiston eläinten johtaja.

    Lähes kaikki Kaukametsän pakolaiset-sarjan jaksot löytyvät ainakin tällä hetkellä youtubesta:

    http://www.youtube.com/watch?v=srqQsd1xXNU

    Äänestä

On kyllä yllättävän surumielinen ja rankka lastenohjelmaksi, mutta samalla yksi parhaimmista ikinä. Hyvin opettavainen. Pitänee alkaa metsästämään josko tätä saisi Dvd:lle.

Äänestä

Kiitti Demonuthewolf harmi ettei vaa kaikkia oo (Olis pari kysymystä mutta en tänne viitti laittaa.)Katon juuri tässä kolmannen kauden tuottaria jo. Haluisin tän niin DVD:eelle tivottavasti vain tulisi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Daikk kirjoitti:

tietääkö kukaan mistä voisi nähdä kaikki jaksot? kuulin että sarja ei ole palaamassa tv:seen :( ihana ohjelma

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu