Microsoft Outlookin Muistilapuista

Parka

Hei vaan.

Onko kenelläkään tietoa Microsoft Outlookin Muistilappu -ominaisuudesta. Että miten sen saa (tai saako) niinsanotusti "kelluvaksi", niin että kun koneen avaa, niin muistilappu olisi näytöllä aina päällimmäisenä? Nythän sen joutuu klikkaamaan auki ihan niinkun muutkin ohjelmat. eikä välttämättä näin vastaa tarkoitusta. (ei välttämättä muista katsoa muistilappua:=)

Sellainenkin eri ohjelma on, missä on tuo ominaisuus. Mutta haluaisin käyttää tämä koska se nyt on olemassa samassa Microsoft paketissa.
Kalenteri- toiminto on erittäin hyvä, enkä juuri muuta tarvitse kotona.

2

649

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tyhmee

      mistä sen kalenterin ja ne muistilaput löytyy outoluukissa,minä en oo sellasia havainnu,kerrotko

      • Parka

        Voin minä auttaa, mutta ei oo tyhmää kysyä. muista se. eli jos sulla on Outlook Express, niin siinä ei kalenteria ja muistilappua ole. Jos sulla on Microsoft Outlook (tulee Microsof Office ohjelmapaketissa) niin siinä on sähköpostiohjelmassa itsessään automaattisesti mukana nuo ja paljon muuta.
        Oletko siis sekoittanut nämä kaksi ohjelmaa vai onko sinulla myös tuo Office pakettiin kuuluva Microsoft Outlook ohjelma? Jos, niin niitä ei tarvitse siis erikseen hakea, vaan näkyy vasemmalla alhaalla valikossa kun avaat sähköpostin. Jos valikossa on vaan "sähköposti", niin ne muut on piilossa. Saat ne esiin kun tuon "sähköpostin" alla on pieni nuoli. kun viet hiiren sen nuolen päälle, avautuu pikavalikko, mistä valitset lisää tai poista painikkeita ja valitset haluamasi sieltä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks

      Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann
      Maailman menoa
      257
      1928
    2. Olen niin kesken

      Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys
      Ikävä
      15
      1438
    3. Tietääkö joku ylläpidosta?

      Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi
      Sinkut
      210
      1287
    4. Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)

      Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä
      Ikävä
      185
      1135
    5. Minkä ikäinen

      Minkä ikäinen on kaipauksesi kohde?
      Ikävä
      69
      988
    6. Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva

      joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v
      Ikävä
      60
      933
    7. TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."

      Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p
      Tanssii tähtien kanssa
      18
      904
    8. Tunnisteita kaipaajille

      Onko jokin juttu mistä sun kaivattu tietää et viesti ois hälle? ☎️📝
      Ikävä
      51
      856
    9. Martina ei mennyt naimisiin

      IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva
      Kotimaiset julkkisjuorut
      126
      820
    10. Mä tuun aina rakastamaan sua J

      Mutta en pysty kertomaan, että mikä mulla on hätänä. Mä en kertakaikkiaan pysty. Joskus naureskelit muiden ihmisten vai
      Ikävä
      61
      813
    Aihe