Voisiko joku kertoa mitä kautta saisin yhteyden johonkin soneran palveluun......??? Sähköposti on ollut poikki kohta kolme viikkoa ja kukaan ei vastaa kyselyihin, puhelimeen, palvelupyyntöihin!!!
En usko että he pystyvät mitään tekemään, mutta saisin edes kertoa hieman ajatuksiani!!!!!
En usko että he pystyvät mitään tekemään, mutta saisin edes kertoa hieman ajatuksiani!!!!!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jos olet käyttänyt Outlookia ja se ei nyt toimi niin ei sinun ihan ilman meiliä tarvitse olla. Pääset Soneran omien sivujen kautta lukemaan postisi.
www.sonera.fi -> Omat Sivut Kirjaudu sisään linkki. Sieltä löytyy kyllä ohjeet että miten sivut otetaan käyttöön jos et ole ennen käyttänyt.
Niin, kumpa olisikin näin ihanan yksinkertaista!
Ei se paljon auta jos pääsee lukemaan näitä viestejä! Haluan myös vastata niihin juuri tästä samasta osoitteesta. Juuri tämä posti on minulla työkäytössä, esim. kaikki tarjoukset tulevat tähän. Näyttää varmaan oudolta kun vastausta ei tule!!!
Sonera katkaisi s-postin y-tunnuksen vaihdon yhteydessä, eikä vielä ole löytynyt sellaista insinööriä joka sen olisi saanut takaisin laitettua!
Toisaalta eihän tässä ole aikaa vielä mennyt kuin hieman vajaa pari viikkoa!
Ja se, että olen yrittänyt saada yhteyttä heihin kaikin mahdollisin keinoin, kukaan ei vastaa!!!
Se vähäinen apu on tullut eräältä soneran kauppiaalta, mutta ei hänkään ole saanut laitettua näitä järjen jättiläisiä ojennukseen!
No se onkin eri asia jos koko meiliosoite on poikki kiinni. Normaalisti kyllä pääsee sekä lukemaan että vastaanottamaan meilit omien sivujen kautta.
Toivottavasti asia ratkeaa pian.
Postit sieltä soneran sivujen kautta ja lähetät toisesta mailiosoitteesta vastauksen.
Kannattaa myös vaihtaa operaattoria, on senverran huono ja kallis tuo riistosonera.
kiitosta näistä vastauksista, on aivan surkuhupaisaa tuo soneran toiminta, eilen sain viestiä, että menee vielä kolme päivää s-postin käyttöön saamiseksi!
Eli toisin sanoen, tänään tulee täyteen 24 päivää siitä kun nämä järjen jättiläiset näppäsivät postin kiinni!!!
mikähän instanssi on se jolle voisi reklamoida tuosta toiminnasta ja jopa esittää vahingonkorvausvaatimuksen!!!!???
KUULUVAN palautteen soneran asiakaspalveluun, josta aiottiin hyvittää vahinko. Ei tiedä mitä maksavat mutta sanoin kyllä, että 50cent ei piisaa minulle. Kauppoja meni sivu suun jne jne... Kuusi kertaa soitin tekniseen tukeen ennen kuin alkoi pelittää Korjasivat 5x kuntoon ilmoittivat ihan.(Joten elä liikoja odottele) Minun postin katkaisi joku saatanan tyttyväisyyskyselijä. Olisiko ollut Elisan kätyri heh...susi soneran vaatteissa.