Mitä voisi kirjoittaa sulhon kaulaan tulevaan lappuun? Tulee siis etu-ja takapuolelle roikkumaan. Jos taakse laittaisi tuon tyypillisen "parasta ennen-jutun" mutta entäs etupuolelle?
Ja morsiamelle uupuu tekstit myös...
Kiitsa!
Polttarisankarin "iskulauseet"
3
4782
Vastaukset
- asiaa...
Minulle on kerrottu tällainen sananlsku:
KIHLAUS ON PARASTA ENNEN MUTTA VIHKIPÄIVÄ VIIMEINEN KÄYTTÖPÄIVÄ. En tiedä onko totta mutta tällaisen olen kuullut ja varmasti muitakin versioita on.
Etupuolen tekstiin voi hyödyntää päivämäärää, polttariteemaa (mm. vankikarkuri, sulhanen/morsian) tai muuta kyseiseen henkilöön liittyvää.. ( vaikka asuna possu ja tekstissä lukee kirjanpitäjä).
Toivottavasti auttoi edes vähän... - annabelle
Olin puettuna lehmäpukuun ja mulla maitohinkki josta myin karkkeja mitäs muuta kuin lehmätoffeeta ja selässä luki että onko ruoho vihreämpää aidan tuolla puolen ja toisella puolella luki että viimeistä iltaa kotilaitumella....hemmetin hauskaa oli sekä lypsäjillä että lypsettävällä..pienessä hiprakassa tietysti.
- peppi007
...sellaisia lauseita kuin:
Just having sex eli aiomme hankkia vain kuusi lasta.
Ohi on sinkkupäivät ja susiparin sunnuntait.
Toisaalta nämä käy kyllä myös hääauton teksteiksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017563
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1075628- 835057
- 1394466
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113160- 502855
- 522769
- 612387
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102374Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.561986