Polttarisankarin "iskulauseet"

parasmies

Mitä voisi kirjoittaa sulhon kaulaan tulevaan lappuun? Tulee siis etu-ja takapuolelle roikkumaan. Jos taakse laittaisi tuon tyypillisen "parasta ennen-jutun" mutta entäs etupuolelle?

Ja morsiamelle uupuu tekstit myös...

Kiitsa!

3

4866

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asiaa...

      Minulle on kerrottu tällainen sananlsku:
      KIHLAUS ON PARASTA ENNEN MUTTA VIHKIPÄIVÄ VIIMEINEN KÄYTTÖPÄIVÄ. En tiedä onko totta mutta tällaisen olen kuullut ja varmasti muitakin versioita on.
      Etupuolen tekstiin voi hyödyntää päivämäärää, polttariteemaa (mm. vankikarkuri, sulhanen/morsian) tai muuta kyseiseen henkilöön liittyvää.. ( vaikka asuna possu ja tekstissä lukee kirjanpitäjä).
      Toivottavasti auttoi edes vähän...

    • annabelle

      Olin puettuna lehmäpukuun ja mulla maitohinkki josta myin karkkeja mitäs muuta kuin lehmätoffeeta ja selässä luki että onko ruoho vihreämpää aidan tuolla puolen ja toisella puolella luki että viimeistä iltaa kotilaitumella....hemmetin hauskaa oli sekä lypsäjillä että lypsettävällä..pienessä hiprakassa tietysti.

    • peppi007

      ...sellaisia lauseita kuin:

      Just having sex eli aiomme hankkia vain kuusi lasta.

      Ohi on sinkkupäivät ja susiparin sunnuntait.
      Toisaalta nämä käy kyllä myös hääauton teksteiksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      42
      2210
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      65
      2068
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1940
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      389
      1684
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      104
      1655
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1484
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1102
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      967
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      75
      935
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      899
    Aihe