Cthulhu

Mitkä Lovecraftin kirjat kuuluu tuohon Cthulhu -sarjaan?
2241
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kaikki.
No ei ihan mutta melkein kaikki lovecraftin kirjat kuuluvat Cthulhu-mytologiaan.
Siis, tarinoissa ei välttämättä ole edes viittauksia Cthulhuun, mutta kyseessä on sama "maailma".
Get it?

Äänestä

että missä saamarin osastossa ne oikein pitävät Lovecraftia kirjastossa? Vai ovatko kaikki aina lainassa? Tuntuu nimittäin etten koskaan onnistu löytämään niitä kirjoja, joista yhtään en ole ikinä lukenut juuri siitä syystä etten löydä niitä mistään, en sen paremmin suomeksi kuin englanniksikaan. Luin kerran jostain lyhyen katkelman yhdestä ja mielenkiintoni heräsi, ärsyttää kun ei löydy mistään. Kysyisin henkilökunnalta mutta kun ne ovat nykyään tietokoneita :/

Anteeksi ruikutuspurkaus, tuli vain mieleen kun tuli puhe Lovecraftistä...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lovekrafti kirjoitti:

Mitkä Lovecraftin kirjat kuuluu tuohon Cthulhu -sarjaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu