Motoristikirkko

Kotka Sapokka 19.05-2007 klo 14.00.
5704
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Siunataanko siellä moottoripyöriä?

Mulla on yksi vanha rämä moottoripyörä, voinko tuoda sen haudattavaksi sinne?
Siunaako pappi haudan?

Äänestä
  • auttaa sinua mikään, olet toivoton tapaus, samoin se vanha pyöräsi.
    ps. ota kuiteskii iltalääkitys ajallaan.

    Äänestä

pärrää Sapokassa.Ateistina ajoin vain ohitse.

Äänestä

Nyt on pirut manattu ja hyvö olo, taitaa edellisestä ehtoollisesta olla yli 35v. aikaa, varmaan omissa rippijuhlissa, että ei niissä kekereissä tule turhan usein juostua.
Motoristejä oli kerääntynny sankoin joukoin paikalle.

Äänestä

Naurettavaa. Kaikkea se kirkko yrittääkin saalistella.

PUAAAHHHHHH ... HEH HEH HEH ... Onneksi en ole vainoharhainen jeesustelija.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hengen ravintoa kirjoitti:

Kotka Sapokka 19.05-2007 klo 14.00.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu