Kuvia - Malta 05/2007

Juha78

Tässä tuoreimmat kuvat reissulta:

http://www.tunne.com/mkportal/modules/coppermine/thumbnails.php?album=9

Asuimme siis saaren länsipäässä Rauhallisella alueella Marfa:ssa. Lähimpään yökerhoon oli matkaa noin puoli tuntia autolla. Pääkaupunkiin Vallettaan Bussimatka noin 1-1,5h tuntia ruuhkista riippuen.
Joten jos rauhaa haluat lomalle, niin Marfa tai Mellieha on erittäin hyvä vaihtoehto sinulle! Malta on kallis maa. Ainut mikä on halpaa, Viini ja olut. Viinipullo maksaa ravintolassa 2-5 liiraa. Ei paha.
Autokin tuli vuokrattua ja vasemanpuoleinen liikenne ei tuottanut ongelmia.
Eli jos haluat bile lomalle: Suuntaa kohti Slieman aluetta. Saarelta löytyy aktiviteetteja kaiken ikäisille. Malta sopii niin sinkku, ranta- kuin perhelomalle.

6

2414

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Amatööri minäkin

      Kiitos Juhalle "mielenkiintoisista" kuvista Maltalta. Ehdottaisin pariskunnalle kuitenkin pikaista piipahdusta valokuvauskurssille ennen seuraava matkaa, kirjallisuuttakin alasta löytyy. Jos kuvien tarkoitus oli tedä Maltasta mielenkiintoinen kohde, se ei oikein tässä toiminut, melkein päinvastoin. Usein Maltalla, Gozolla ja Cominolla vierailleena minut on yllättänyt se "runsauden pula" valokuvattavien nähtävyyksien ym kohteiden suhteen. Mutta, antakaamme kaikkien kukkien kukkia ja oikein hauskaa kesää sinne!

      • Juha78

        Anonyymi kaveri antaa kritiikkiä :) Herra tai Rouva on hyvä vaan ja laittaa omat kuvansa näkyville, ennenkuin alkaa toisia arvostelemaan :) No eihän sille voi mitään, jos on niin paha olla ettei keksi muutakuin muiden ihmisten arvostelemista. Onnea ja menestystä valla vaan :) *naurattaa vieläkin*


      • maltavinkit
        Juha78 kirjoitti:

        Anonyymi kaveri antaa kritiikkiä :) Herra tai Rouva on hyvä vaan ja laittaa omat kuvansa näkyville, ennenkuin alkaa toisia arvostelemaan :) No eihän sille voi mitään, jos on niin paha olla ettei keksi muutakuin muiden ihmisten arvostelemista. Onnea ja menestystä valla vaan :) *naurattaa vieläkin*

        Ei sinun kuvissasi mitaan vikaa ollut - jokainen kuvaa niita kohteita ja kiintopisteita, mita itsea kiinostaa. Teidan lomastahan ne oli. Toivottavasti "ammattipaparazzit" eivat saa teilta kuvausintoa veks. Tsemppia.


    • maltalla asunut

      hyviä kuviahan nuo ovat ja paljon, paljon tuttuja paikkoja.

    • ***

      Jaksaisitko jotain hinta esimerkkejä mainita?
      Hyviä kuvia :) Kyllä me varmaan tuonne elokuun lopussa mennään.

    • reinoka

      Tämä teidän sivunne kiinnostaa, missä kuvat ovat?
      Laittaisin vaikka omiakin kuvia toiselta puolelta saarta.
      Nimimerkillä saaren vakiokävijä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      69
      4811
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      188
      3765
    3. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      187
      3456
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      78
      3199
    5. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      50
      2919
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      25
      1984
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1931
    8. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      181
      1752
    9. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1686
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      43
      1385
    Aihe