Uruguay verrattuna muihin lattarimaihin?

anarita

Moi,
Uruguay olisi yhtenä koulun vaihtomahdollisuutena. Ajattelinkin kysyä Uruguayta matkanneilta, että miten Uruguay eroaa muista lattari maista? Mikä hyvää, mikä huonoa? Olen kuullut, että Uruguay olisi aika eurooppalainen, kulttuuri maltillisempi kuin jossain muualla.. Olisiko siis Montevideo hyvä paikka asua puolisen vuotta? Lähellähän on tottakai monta mahtavaa matkustuskohdetta.

5

3346

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mene muualle

      Jos nyt toiselle puolelle palloa menet eikö kannattaisi etsiä mieluummin jotain erilaista? Menee muuten koko reissu hukkaan.
      Turha pelätä Etelä-Amerikkaa, voin vakuuttaa että missä tahansa maassa siellä pärjäät. Lähde seikkailemaan.
      Tietysti jos Uruguay jostain syystä kiinnostaa niin siitä vaan, minkäs sille voi...

      • minustakin

        Kerran Uruguayssa vierailleena (useammassa kaupungissa) ja muualla lattarimaissa useammin: mielipide tylsä on melkoisen osuva. Mistään et oikein huomaa oletko Euroopassa/Saksassa vai oletko muka latinalaisessa amerikassa. Ainahan matkailu avartaa jnpp. mutta ei tulisi mieleen tähän maahan toista kertaa matkustaa.


      • risail

        eikö se ole justiin jotain erilaista jos matkustaa uruguayhin?
        minä ainakin pidin Uruguaysta,paljon parempi kuin argentiina.suomella ja Uruguaylla on jopa jotain yhteistä,vi...mainen naapurimaa.Suomella ruotti ja Uruguaylla arkentiina.


    • 9kk

      heips.uruguay hyvä ja rauhallinen vaihtoehto.ihmiset todella ystävällisiä.olen asunut täällä vajaa 6kk.maa on myöskin halpa.itse ehk valitsisin pienemmän kaupungin kun montevideon.kuitenkin jos pitää isommista kaupungeista nii montevideo turvallisempi kuin muiden lattarimaiden pääkaupungit.ilmasto on myöskin miellyttävä.ötököitä ei ole mahdottoman paljon.vältä kuitenkin brasilian rajaseutua jos olet tulossa lähiaikoina hyttysten levittämän dengue-kuumeen takia.uruguay muutenkin kivan pieni maa,ettei minnekkään ole pitkä matka,jos haluaa esim.vierailla argentiinassa,niin käy tosi kätevästi.ei muuta kuin onnea:)lehmiä ja hevosia muuten täällä bamballa piisaa...

      • Sini-Lintu

        Onko Uruguay nykyään halpa? Itse en ole maassa käynyt, mutta vielä kolme vuotta sitten se oli kalliin maineessa mantereen maiden välisessä arvioinnissa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      181
      8407
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4558
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      50
      4118
    4. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      54
      3572
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      3136
    6. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      50
      2880
    7. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2586
    8. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      36
      2325
    9. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      29
      2046
    10. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      38
      2043
    Aihe