Mallorca,Cala Mayor

Onko kellään kokemusta Mallorcalla paikasta Cala Mayor ja siellä hotellista Belvedere Park,pitäs juhannuksena käydä paikka katsastamassa.Vinkkejä kaivattas.
1917
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Cala Mayor oli joskus 15 vuotta sitten ihan useammankin suomalaisen matkatoimiston valikoimassa. Kävin pari vuott sitten siellä, syyskuussa kylläkin, mutta kadun varrella ei enää näyttänyt vilinää olevan.
Ainakin yksi disco siellä on, sekä kiva pubi nimeltänsä Scott scorner, kadun varrella muutama baari. Sekä japanilainen ruokapaikka....

Cala Mayorista pääsette kätevästi Palmaan tai palma Novaan, linja-autoja kulkee ja taksit myös.
itse Cala Mayorissa on pieni rantakin.

Hotellista ei tietoa....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vallu 2 kirjoitti:

Onko kellään kokemusta Mallorcalla paikasta Cala Mayor ja siellä hotellista Belvedere Park,pitäs juhannuksena käydä paikka katsastamassa.Vinkkejä kaivattas.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu