kuinka monta omenakotiloa voi laittaa 100 l (maximi) akvaarioon? Akvaariossa myös muutama kala.
Montako....
6
511
Vastaukset
- kotilo-kaktusfani.
Max 10 kotiloa mutta tiedathan etta kotiloilla pitaa olla kova vesi ja korkea ph. Ja onhan akvaario kypsytetty? Ja sano mita kaloja akvaariossa on silla jotkut kalat nyppivat kotiloiden tuntosarvia joten sano mita kaloja akvassa on:)
- omppu
Muutama leväbarbi, pusukala ja parataimumonni, imumonni ja toinen leväbarbi on asustellut akvaariossa jo 5 vuotta jollei enemmänkin. Eipä nuo kalat ole kotiloista koskaan piitanneet.
Kotilot on hiukan lisääntyneet, tässä hiljattain. Vesiarvot on ok. - kotilo-kaktustani
omppu kirjoitti:
Muutama leväbarbi, pusukala ja parataimumonni, imumonni ja toinen leväbarbi on asustellut akvaariossa jo 5 vuotta jollei enemmänkin. Eipä nuo kalat ole kotiloista koskaan piitanneet.
Kotilot on hiukan lisääntyneet, tässä hiljattain. Vesiarvot on ok.Sanopa viela noi vesiarvot pelkka ookoo ei riita...
- kotilo-kaktusfani.
omppu kirjoitti:
Muutama leväbarbi, pusukala ja parataimumonni, imumonni ja toinen leväbarbi on asustellut akvaariossa jo 5 vuotta jollei enemmänkin. Eipä nuo kalat ole kotiloista koskaan piitanneet.
Kotilot on hiukan lisääntyneet, tässä hiljattain. Vesiarvot on ok.Levabarbille akvaarion minimi koko 200l. Se pois
- kotilo-kaktusfani.
Pusukalalle vahintaan 250l akvaario. Hankkiudu siita eroon. Ja vastaa viela onko akvaario kypsytetty.
- kotilo-kaktusfani.
Ja imumonnille pehmea vesi mutta kotiloille kova vesi. Sano vesiarvot numeroina ph,gh ja nitriitti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle273545Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A142790Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.1202708Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1162388Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt182102Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.771752Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥501668Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta261656Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.411348- 1441334