Elikkä mä seurustelen tai oon seurustellu jo kuukauden! Mua ärsyttää se siin jätkäs et aina ku ollaan isossa porukassa tää jätkä kutsuu mua mun siskon nimellä! Ja se oikeesti sattuu! Mä oon sanonu siitä sille, mut se on vielki jatkanu! Mitä te tekisitte tos tilanteessa? Miltä teistä tuntuis? Kiitos jo etukäteen vastauksista!
P.s. Sit viel ois kiva saaha tätä kautta sellasii tekstareit joita voi lähettää sekä ystäville että jätkäkaverille! Kiitos!!!
P.s. Sit viel ois kiva saaha tätä kautta sellasii tekstareit joita voi lähettää sekä ystäville että jätkäkaverille! Kiitos!!!
Vastaukset 3
Vanhimmat
Miks tää jätkä kutsuu sua sun siskon nimellä??
Onko niillä ennen ollu jotain juttua? Tai olisko mahdollista että se olis ihastunu sun siskoon ja sen takia sen nimi "lipshtaa" vahingossa sen suusta!?!
Tai en tiedä...
Jos ootte nii saman näkösii siskos kans??;)
Se käy panemassa sun siskoa silloin tällöin ja sitten se panee sua myös, vittu et naiset on tyhmiä, siis tollaset nuoret tytöt!!!!!Tää on kyl tutkittu juttu!
Se sun poikäystäväs on kypsymätön tapaus kuten moni muukin teini. Nähtävästi se ei osaa kunniottaa sinun arvojasi. Tuskin hän kunnioittaa kenenkään arvoja kuin omiansa. Hormonit jyllää ja jätkällä on vain pano mielessä joista voi lopulta kerskua kavereillensa.
Ikäkään ei ratkaise, koska toisilla hormonitasapaino balanssoituu vasta 20 ikävuoden jälkeen. Olet varmasti jo tavannut kypsiäkin nuorukaisia, mutta he eivät varmaan ole kiinnostaneet sinua? Saavutat vielä sinäkin sen iän jolloin löydät todellisia elämänkumppaneita.
Lähes kaikille nuorille on tärkeintä kunnioitus, ei se mistä sitä saa, vaan kuinka paljon sitä saa.