löytyy hintsusti mutta olisko kellää uuden Corollan omistajalla mahdollisuutta räpsiä hyviä kuvia nettiin.
Kiinnostais mustan Sol MMt-mallin kuvat sisältä ja ulkoa, sisäkuvista yksityiskohtaisia otoksia kojetaulusta, keskikonsolista ja muutenkin kuskin työympäristöstä.
Kiinnostais mustan Sol MMt-mallin kuvat sisältä ja ulkoa, sisäkuvista yksityiskohtaisia otoksia kojetaulusta, keskikonsolista ja muutenkin kuskin työympäristöstä.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Moi, ei tullut mieleen käydä toitsun nettisivuilla? Ja jos meinaat auton ostaa, kannattanee käydä tutkimassa paikan päällä autoa!
mutta ei kovin hyviä sielläkään nähtävillä.
Niin ongelma on että mistä löydät mustan Sol MMT:n, taitaa ainoat suomessa olla omistajillaan, liikkeissä tuota ei ole näytillä, eikä oikein hyödytä jotain hopeista terra manuaalia tutkia.
Täällä virallinen esite PDF:nä:
http://www.toyota.fi/Images/Corolla_0107_tcm304-527954.pdf
Sol Plus kuvissa M-MT. Sol ei eronne noista kuvissa näkyvästi ainakaan kuin virtalukon osalta. Plussassa napilla.
Aikaisemmin Toyotan sivuilla oli Corollan rakennusmahdollisuudessa myös sisäkuva pyöriteltävänä mutta en nyt onnistunut siinä enää. Mutta esim. Mustan värin sieltä näkee ja voi pyöritellä autoa. Tosin aika heikkolaatuisena grafiikkana.
Sol:issa sisustus on aina musta, Plussassa valittavana myös kaksivärinen beige/musta. Itselläni Sol Plus M-MT musta sisustus, hopea ulkoa. Musta väri pienentää autoa ja piilottaa muotoilua, joten siksi en itse hankkisi, sen lisäksi mustassa naarmut, iskemät ja lika näkyvät herkästi. Mutta makuasia.
Jostain syystä jäi tuo esite huomaamatta, tuosta jo saakin aika hyvä käsityksen millaiselta sisusta näyttää, onkohan mustassa etusäleikkö musta vai onko siinä esimerkiksi kromilistaa tai vastaavaa, aika ikävän näköinen olis pelkästään kokomusta keula.
Muistaakseni vain Terrassa on kokomusta eturitilä, muissa siinä on kromia. Tämä taidetaan mainita varustelistassakin Toyotan sivuilla.
Pienenä harmillisena huomiona itse huomasin että jostain syystä ainakaan Suomeen ei tuoda Corollaa jossa olisi kromikoristelu Avensiksen tapaan ikkuna-alalistoissa. Tekisi hyvän viimeistellyn vaikutuksen. Esitteen joissakin kuvissa listat näkyvät mutta edes Sol Plussassa itselläni ei niitä ole.
"matkalaukkujen murskaaja"-tyyppiset,jotka EIVÄT sovi nykyaikaisiin sedan-malleihin!!.