Missä myydään alkometrejä, jotka näyttävät enemmän kuin 1,5 promillea? Ja paljonko maksaa? Saisi olla asteikkoa melko pitkällekin... Löytyykö jostain liikkeestä vai tilatako jostain netistä?
t: kesämisu
Alkometri
11
5541
Vastaukset
- kunnon
kännit sit vetää vai? ;) :D
- Muualta muuttanut
Helsingissä Lauttasaaressa on sellainen kuin T:mi Kuula Agency tai jotain sinne päin. Se myy samoja alkometrejä, joita poliisi käyttää.
Hinta on siinä 1000 €.- Muualta muuttanut
Kuula Agency myy niitä alkometrejä, joita nyt poliisit käyttävät ja hinta on suunnilleen se mitä jo mainitsin.
Viranomaiset ovat saamassa uudet alkometrit, joista oheisessa linkissä Tiedustelepa sieltä, että onko myynnissä ja paljonko maksaa.
http://www.liitin.fi/index.php?node_id=1170
Laitapa tietoa sitten tännekin. - Tympiintynyt asiakas
En tule ikinä ostamaan tosta puljusta(Kuula Agency Oy)mitään. Uskomattoman törkeää asiakaspalvelua. Olin tilaamassa puhelimitse alkometrin suukappaleita ja ääliö myyjä huuti minulle puhelimessa, että "mitä helvettiä sinä minulle tähän aikaan soitat- olen juuri saunassa ja hiihtolomalla!?!!!"
Netistä ei löydy kunnollisia yritystietoja, ERITYISESTI liikkeen aukioloaikoja/sähköpostia, joten mistä helkkarista asiakas tietää, mihin aikaan on säädyllistä soittaa??? En ole vieläkään oppinut lukemaan ajatuksia, mutta ilmeisesti sitä vaaditaan jos kyseisen paskaliikkeen kanssa asioi.
Suosittelen vakavasti henkilökunnan vaihdosta!
P.S Liitin Oy:n palvelu toimii paremmin ja heillä uudemmat laitteet. Heillä jopa toimivat nettisivut:)
- kelepaako?
www.varaosamarkkinointi.fi/products.php?g1=bd7e94&g2=830ce8
- kesämiäs
www.biili.fi.Siinä etusivulla möllöttääpi,luotettavuudesta en tiiä mutta testivoittaja kuitennii.Ite tilasin just,eikun testaamaan.Laitan sitten tuloksia tänne.
- luotettava1a
kesämiäs kirjoitti:
www.biili.fi.Siinä etusivulla möllöttääpi,luotettavuudesta en tiiä mutta testivoittaja kuitennii.Ite tilasin just,eikun testaamaan.Laitan sitten tuloksia tänne.
itse ostin veneilykautta varten poliisinkin käyttämämän alkometrin (Dräger).Veneillessä ei vedetä kunnon kännejä alle 1promillea on sallittu.Päivän kuluessa yksi liika tuoppi voi käydä kalliiksi.Naapurit on käyny jo puhaltelemassa A 4eur kerta.Tarkkuus -0,05 Promillea.hintaa 900eur
- jarmolainen
www.draeger.fi
- Googleman
On se kumma kun ei osata Googlea käyttää.
- puhaltelijha
Rajamarketista! ainakin on ollut kahta erilaista mallia ja kalliimpi näyttää 4 promilleen asti. Muistaakseni valmistaja ilmoittaa että tietyn korkean promillemäärän jälkeen heitto on mahdollisesti isompi kuin normaali virhemarginaali.
- Laatutarkkailija
Jos haluat oikeesti luotettavan alkometrin, niin tarkasta www.alkometri.fi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1201757
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991578Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy451081Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?41942Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29929Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50846Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s44802Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37780Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56768Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37760