Tässä puntaroidaan kumpaan lähtisi tänä kesänä. Kumpaakin on kehuttu hyväksi paikaksi, mutta kumpaa te suosittelisitte. Makoilua, saaren kiertelyä ja nähtävyyksien katsastamista on tähän asti reissut sisältäneet ja niin olisi tarkoitus nytkin tehdä.
Kumpi saari on rauhallisempi heinäkuussa.
Naxos vastaan Samos
4
1037
Vastaukset
- Tietenkin
En ole käynyt toisella vaihtoehdolla, mutta Samoksella kaksi kertaa ja taas menossa. Muilla pikkusaarilla kierrellyt paljonkin. Samos, Samos..
Olen käynyt pari kertaa molemmilla saarila ja uskon että tulet viihtymään lomallasi, valitset kumman tahansa. Molemmat ovat kompaktin kokoisia ja kannattaa kiertää vaikka vuokra-autolla. Molemmissa sopivasti iltaelämää, hyviä ruokapaikkoja ja nähtävää. Molemmista myös pääsee helposti muille saarille jos aika käy pitkäksi. Heinäkuun rauhallisuudesta tai rauhattomuudesta en osaa kertoa, itse reissaan saarilla yleensä syksyllä.
Jos reissupäiväkirjat ja kuvat ko. saarilta kiinnostavat, ota yhteyttä.
[email protected]- HaisuliiniO
Naxoksella on hyvää ja edullista ruokaa, sekä kauniit rannat. Suosittelen ehdottomasti.
- Toisinaan täällä
merimatkan kautta. Itse tulin eilen Samokselta, kaunis paikka.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1501479
- 104911
- 75723
- 51625
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa15573ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40504Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m156472Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..44462- 26409
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;185402