Sain kun sainkin itselleni kerjättyä Joost beta kutsun. Kaksi kertaa yritin asentaa Firefoxilla XP:hen, vasta IE:llä onnistui. Yhden illan katselin ihan hyviä dokkareita, mutta un yrtin sammuttaa ohjelman niin eihän se sammunut. No sammutin koneeni kuitenkin. Seuraavana päivänä ei enää mitään ohjelmia latautunut. Poistin ojelman koneeltani ja yritin taas uudelleen. Nyt olen tehnyt niin kolmena päivänä ja saan vain Joosin virhreilmoituksen vastaukseksi, että lue keskusteluryhmiä tai postita virhe @, josta tulee automaattivastaus että kiirettä pitää. Eli en edes ehtinyt kutsua ketään mukaan ennen kun itsekään en enää päässyt toista kertaa katsomaan mitään. Rehellisesti sanottuna ei toimi. Harmi sinänsä kun mulla ei oikeasti ole televisiota.
joost
hämmentynyt
75792
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Sorry! pakko sanoa... Et vain osaa!!!
Lue ohjeet.. ja Joost pitää ottaa ala palkista pois päältä.. ja katso onko uusia päivityksiä nettisivulla!!!!
Se jäi vain ns. seiso vierelläni tilaan, ja mulla ei seiso. En ehkä osaa käyttäytyä, siinä olet oikeassa. Mutta kuka tuottaa sisältöä ja kenelle. EI AUKEA vaikka mun tunnukset kyllä kelpaa sisäänkirjautumiseen. Aina kun latasin uudestaan koneelle vastaanottosoftan ja ajoin sen niin virheilmoitus tuli Joostilta.
No kerropa se miten tulee menetellä,version olen imuroinut uuden,Alapalissa on kuvakkeet
se kysyy Joost Name ja Password niin miten anna ohjeet olen kyllä kaikki muut ohjelmat saanut toimimaan,se vaan ei lähde käyntiin vaikka antaa salasanan ja käyttäjänimen.
Niinpä olen yrittänyt,yhden vuorokauden saada joost tv näkymään eikä vielä näy,kaikenlaisia englanninkielisiä posteja on tullut noin 40 kymmentä joost:tilta olen saanut kyllä kaikki muut ohjelmat toimimaan samaa systeemiä käyttäävät
mutta joostia en saanut toimimaan onko sinulla neuvoa tähän yritän internet explorelilla
toiset sanoo että toimii toiset sanoo että ei toimi.Neuvosta kiitollinen
Niin se beta versio kokeilu on lopetettu että nyt pitäisi olla ihan oikea versio,ja varmaan softa pitäisi vaihtaa
Beta versiota kyllä Joostin nettisivut vielä tarjoavat. Aikani ihmeteltyäni niin kyllä se lähti toimimaan osittain. Alkuun aina mainokset katkaisivat koko ohjelman. Kesti oman aikansa kun oppi lisäämään ohjelmat omaan soittolistaansa, että niitä sain katsella. Säännöissä muistaakseni kerrotaankin, että resursseja jaetaan, että kommuunihan se on, ja se pitää sallia. Nyt tuli 0.12.0. version päivityslinkki ainakin minulle kevään kysymyksen vastauskirjeen mukana, joka oli suunnattu yleisesti kaikille keskusteluun osallistuneille. Läheskään kaikki ohjelmat eivät olleet saatavilla, jotka olivat jo listattu, että kokeilemalla joku saattaa aueta jonkun profiilin mukaan. Nyt on lähinnä hermittanut sarjojen aloitusjaksot, joihin ei ole jatkoa. Ja vaihtelut äänen masteroinnissa, kun mainokset pauhaavat ja dokumenteissa kuiskitaan englantia.
varsin hyvin. Ei mitään ongelmia toistaiseksi, eikä vaadi kummoista konetta. Pentti III 500 Mhz lienee riittävä.