Microsoft Office XP Professional

miksi ei toimi enää?

Hei!
Auttakaa nyt kun en ymmärrä.Minulla on siis Office Professional ja muut ohjelmat toimii ok mutta Accessia en saa avattua millään tuntemillani keinoilla.En ole käyttänyt sitä varmaan moneen kuukauteen,muita ohjelmia kylläkin.Olen poistanutkin tuon Officen,asentanut sen uudelleen paikallisena mutta kun ei.Se ei avaa valmiita Accessin tietokantoja eikä edes tyhjää lomaketta.Missähän on vika?Pitäisi saada se toimimaan kun tarvitsen sitä opiskelun takia.

1

692

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • siellä...

      Onko siinä sinun Officessasi tuo Acccess mukana? Perus Office XP Professionalissa ei ole. Accesissa on myös jossain välissä tullut sellainen versiomuutos, että vanhemmat tietokannat eivät siinä aukea.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      137
      1515
    2. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      532
      1342
    3. Martina Aitolehti täräyttää suorat sanat Immu Fight Nightista: "Menen tietysti voittamaan"

      Martina Aitolehti on ehtivä. Nyt hän on mukana Immu Fight Nightissa - ja kehässä vastaan tulee Nanna Karalahti. Miten l
      Kotimaiset julkkisjuorut
      158
      1094
    4. Miesten suusta kuultua

      Olen tässä samaa nyt muutaman kerran kuullut miesten suusta seuraavaa, toki hieman erilaisin sanavalinnoin kerrottuna: "
      Sinkut
      172
      812
    5. Mitä vikoja

      kaivatussasi on?
      Ikävä
      55
      729
    6. Sinkut-palstan suurin valhe

      Sinkut-palstan suurin valhe on väite siitä, että naisten olisi helpompaa pariutua kuin miesten. Niin kauan kuin sitä va
      Sinkut
      219
      712
    7. Nainen, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, miehestä?
      Ikävä
      49
      647
    8. Haluaisin mies tietää pari juttua

      Haluisin mies laittaa sulle viestiä ja kysyä paria asiaa sulta. Mun piti kysyä ne tässä joitakin päiviä sitten irl, mutt
      Ikävä
      25
      642
    9. Miten usein

      Vielä siellä muistelet meitä tai minua?
      Ikävä
      51
      629
    10. Nainen mitä jos kaivattusi olisi biseksuaali

      Loppuisiko kiinnostus
      Ikävä
      74
      573
    Aihe