Microsoft Office XP Professional

miksi ei toimi enää?

Hei!
Auttakaa nyt kun en ymmärrä.Minulla on siis Office Professional ja muut ohjelmat toimii ok mutta Accessia en saa avattua millään tuntemillani keinoilla.En ole käyttänyt sitä varmaan moneen kuukauteen,muita ohjelmia kylläkin.Olen poistanutkin tuon Officen,asentanut sen uudelleen paikallisena mutta kun ei.Se ei avaa valmiita Accessin tietokantoja eikä edes tyhjää lomaketta.Missähän on vika?Pitäisi saada se toimimaan kun tarvitsen sitä opiskelun takia.

1

659

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • siellä...

      Onko siinä sinun Officessasi tuo Acccess mukana? Perus Office XP Professionalissa ei ole. Accesissa on myös jossain välissä tullut sellainen versiomuutos, että vanhemmat tietokannat eivät siinä aukea.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      130
      1906
    2. 121
      1375
    3. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1150
    4. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      60
      1073
    5. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      283
      1053
    6. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1049
    7. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      136
      1034
    8. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      89
      876
    9. Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.

      Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu
      Ikävä
      58
      829
    10. Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.

      Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?
      Maailman menoa
      77
      816
    Aihe