kuukautiset+gynekologi

osaisikohan joku vastata?

kuinka monta päivää kuukautisten jälkeen pitäisi odottaa ennen gynelle menoa?

jos esimerkiksi otetaan valkovuotonäytteitä tai muuta tarvittavaa.
22520
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eihän siihen ole mitään "sääntöä" milloin voi mennä. Voihan gynelle mennä vaikka kuukautisten aikaankin jos on joku akuutti hätä, se on selvä että silloin ei tietenkään voida näytteitä ottaa, ei papa- eikä muitakaan kokeita.
Kunhan veristä vuotoa ei ole, niin voihan sitä mennä samantien, eli siis vaikka heti seuraavana päivänä kun menkat on loppuneet.

Äänestä
  • Jos haluaa vaan uusia e-pillerireseptin niin haittaako jos on ihan menkkojen viim. päivä ja todella vähäinen vuoto?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


????? kirjoitti:

osaisikohan joku vastata?

kuinka monta päivää kuukautisten jälkeen pitäisi odottaa ennen gynelle menoa?

jos esimerkiksi otetaan valkovuotonäytteitä tai muuta tarvittavaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu