Kytkin?

Tarkoitus on laittaa vanhaan runkoon Hondan paikallismoottori.
Akselin halkaisija on tuuma. Mistä löytyy tähän sopiva kytkin rataspaketti?
Kyseessä pojan ensimmäinen auto, joten jotain helppoa ja toimivaa ratkaisua tässä haen.
Runko ja kone on jo valmiina, vain kytkin puuttuu.... Vinkkejä ja linkkejä kiitos!
31231
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hyvät maksaa sata euroo ja suomessa vaikee löytää. Ootko varma et on tuumanen akseli? Ettei olis 3/4 tuumaa? Onko minkä kokoinen kone?

Äänestä
  • akseli on 3/4", joten löytyy siihen sellainen kytkin jota tarvitsen.
    Liike on promotor oy ja hinnat 60 - 200€

    Äänestä

  • repahonka kirjoitti:

    akseli on 3/4", joten löytyy siihen sellainen kytkin jota tarvitsen.
    Liike on promotor oy ja hinnat 60 - 200€

    Olis jokunen Premier magnum kytkin 3/4 tuumaselle akselille. Kerran kokeiltuja mut uuden verosia. Uudet jouset kolmee eri kokoa mukaan. Hinta 50 euroo/kpl.
    Laita viestiä janne.vihavainen(at)kolumbus.fi. Löytyy myös muutama muun merkkinen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


repahonka kirjoitti:

Tarkoitus on laittaa vanhaan runkoon Hondan paikallismoottori.
Akselin halkaisija on tuuma. Mistä löytyy tähän sopiva kytkin rataspaketti?
Kyseessä pojan ensimmäinen auto, joten jotain helppoa ja toimivaa ratkaisua tässä haen.
Runko ja kone on jo valmiina, vain kytkin puuttuu.... Vinkkejä ja linkkejä kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu