Yksinään matkustavat naiset voivat joutua laivalla monenlaisiin vaarallisiin tilanteisiin. Esimerkiksi baarissa voidaan laittaa naisen juomaan " tyrmäystippoja " minkä jälkeen nainen joko raiskataan tai ryöstetään.
Kaikkein hurjin huhu kertoo, että laivoilla on jengejä jotka ottavat uhreikseen laivan kannella käveleviä yksinäisiä naishenkilöitä. Jengeillä on kuulemma tapana ensin piirittää nainen, ja sitten he pakottavat naisen riisuutumaan alasti. Tämän jälkeen nainen pakotetaan hyppäämään mereen tai jengi heittää hänet sinne. Jengi varastaa tietenkin naisen rahat, korut ja vaatteet. Nainen puolestaan päätyy kalojen ruuaksi.
Naiset vaarassa laivoilla
4
2128
Vastaukset
- Uutispuuro
On kyllä gamalaa jos on totta. Onneksi yhtään tällaista tapausta ei kuitenkaan ole vielä sattunut.
Ai niin, Suomessa sekä Suomeen tuovilla ja Suomesta lähtevillä laivoilla kukaan ei koskaan jätä lasiaan baarissa vahtimatta. Ei tyrmäystippojen pelosta, vaan koska joku juo sen tyhjäksi heti kun silmä välttää. - kuka ny kylmään
toista tosta vaan naimatta heittäis ?
- -jape-
Eiköhän nuo ryöstö- raiskaus yms. tapaukset kuitenkin enimmäkseen maissa tapahdu. Varmasti suurempi riski ryöstetyksi joutumisessa on kävellä yksin öisellä kaupunkikadulla kuin laivan kannella.
- onvarmaan
Naisten on varmaan järkevää matkustaa laivalla varsinkin yksin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja18822442Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant839651Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.467622Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va886408SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1896113Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot485112HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1174765Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074489Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo992218Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k871498