Mitkä olikaan ne aurinkoiset erioispaukut jotka sai sieltä Shadow Dragoniin liittyvässä tehtävässä? Ja saiko ne paukut toimimaan bersekkerillä?
Toinenkin pulma:
Pelikone väittää että Balduri ykkönen eikä kakkonenn ei toimi XP käyttiksessä. En ole päivittänyt kuitenkaan vielä. Onko kenelläkään ollut vastaavaa ongelmaa?
Toinenkin pulma:
Pelikone väittää että Balduri ykkönen eikä kakkonenn ei toimi XP käyttiksessä. En ole päivittänyt kuitenkaan vielä. Onko kenelläkään ollut vastaavaa ongelmaa?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kaikki Baldur's Gate ja Icewind Dale pelit toimivat mainiosti XPssä. Vista onkin sitten toinen juttu.
"Aurinkoiset erikoispaukut"? Tarkoitatko sunstone bulletseja? Tavallisia lingon kiviä 1, jotka tekee vähän tulidamagea. Niitä ainakin muutamia sieltä löytää (SoA, Temple of Amaunator), mutta en tiiä muista aurinkoisista erikoispaukuista.
Mulla kaatuilee kumpikin Balduri n. tunnin välein XP-käyttiksellä ainakin. En oo jaksanut perehtyä ongelmaan sen paremmin, kun olen oppinut katsomaan kellosta seuraavan kaatumisajan, ja seivannut useasti..
Ainakaan minulla ei ole kumpainenkaan BG kaatunut XP koneella kertaakaan, pitemmän pelaamisenkaan jälkeen.