Eli tarkoituksena olisi tehdä 3 viikon reissu Japaniin. 1 viikko kierrellen tokiossa ja loppu aika osakassa ja pikkukaupungeissa. Eli kannattaisiko hankkia japan rail pass koko ajalle (3 viikkoa) vai 7,14 päiväksi?
japan rail pass
2
842
Vastaukset
- Artsa-
Kannattaisi ehkä harkita ottaa Rail Pass niille parille viikolle kun olet Osakan alueella. Tokyossa pääsee sekä metrolla että junilla, mutta hinnat ei pahoja ja luulen että tulee halvemmaksi kuin Rail Pass.
Osakan alueella kannattaa ehdottomasti käydä Narassa, Kyotossa, Himeji:ssa. Lisäksi Shinkansenilla pääset mukavasti tekemään vaikka päivän reissuja Hiroshimaan tms. Kannattaa harkita yöpymistä Osakan sijasta Kyotossa. Sieltä suora Shinkansen yhteys ja minusta mukavempi paikka.
A- mieltä
että Kioto on kaikinpuolin mukavampi paikka kuin Osaka. Myös kivempi kuin Tokio, mutta siellähän nyt pitää käydä joka tapauksessa koska vastaavaa mestaa ei pallolla ole toista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p767010Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3576098Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite543424Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293159Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1901672Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os171408Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps181126- 601123
Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11030Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11007