Kertokaa mitä

Niin, miten se auttaa unetonta, ja onko se lääkärin määräämä? Onko siitä kenties apua sellaiselle, joka on jo kaikenlaisia lääkkeitä kokeillut?
3352
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

määräsi ihan ns. unilääkäri, J.A, tämä taitaa olla pääasiassa nimenomaan hänen määräämänsä, lienöökä ihan itse keksimänsäkin. Näin taitaa olla.
Minua se on auttanut.
Käyhän unettomien nettisivuilla...

Äänestä
  • minulla tämä liuos ei auta. Vaan joudun ottamaan joka yö nukahtamislääkettä. Ei ollut apua.

    Äänestä

lääke, joka eroaa muista unilääkkeistä, joten, jos olet muita kokeillut, ehkä olisi apua. Kaikille ei tietenkään ole apua, unettomuutta kun on niin montaa erilaista, mutta usein kai kokeillaan kaikkea, että saataisiin nukuttua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Disykloveriini on? kirjoitti:

Niin, miten se auttaa unetonta, ja onko se lääkärin määräämä? Onko siitä kenties apua sellaiselle, joka on jo kaikenlaisia lääkkeitä kokeillut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu